Mazlietotas mašīnas! Lēti! Neuzķeries!

Atgādinājums ieslēgt smadzenes ieraugot “izdevīgu” piedāvājumu: kas šeit nav tā? Savādāk var sanākt ļoti dārgi. :)

Pāris dienas atpakaļ FaceBook vietnē starp ierakstiem pagadijās interesanta reklāma – sk. attēlu, pārdod mazlietotas līzingā bijušas mašīnas. Parasti tās ir labā stāvoklī esošas un ne vecākas par pieciem gadiem.

Itkā nekas īpašs. Taču, tākā apsveru iespēju kādā tuvākā-tālākā nākotnē nomainīt pārvietošanas līdzekli, tad sanāca nedaudz pievērst uzmanību.

Uzmanību piesaistīja cena, gads un nobraukums. Auto, protams, konkrētajā reklāmā – tādu es neņemtu, taču cena par 2014. gadā ražotu auto ar tādu smieklīgu nobraukumu tikai €5200!

Pēc neilga laika arī viens paziņa man atsūtija saita saiti ar jautājumu novērtēt vienu auto – taisās ņemt.

Nākošajā dienā arī sastapu saita reklāmu, pat ar padsmit Like.

Kas šeit nav kārtībā?

Pirmais, kam parasti pievēršam uzmanību – tā ir cena. Atvēram jebkuru sludinājumu portālu un atrodam mūsu interesējošu modeli un marku. Konkrēti šim gadijumam sanāk, ka sludinājumos cena ir 2-2.5 reizes lielāka. Vai nešķiet aizdomīgi?

Zemāk rakstītais būs nedaudz padziļināta izpēte.

Fotogrāfijas

Fotogrāfijas tiešām ņemtas no līzingā bijušo mašīnu izsoļu saitiem. Izsoļu organizētāji uzņemas atbildību un garantē, ka auto būs ar īstu noskrējienu, kā arī to, ka katrs auto pirms izlikšanai pārdošanā iziet tehnisko kontroli – strādā pieredzējuši un vērīgi speciālisti – pamana pat visniecīgāko skrambiņu. Auto tiek izlikts izsolē/pārdošanā ar pārbaudes informāciju. Pat mēdz būt aprēķins – cik izmaksās auto savest kārtībā pēc tās valsts izmaksām.

Saits

Saitā tiek apgalvots, ka viņi darbojas jau 10 gadus, taču, ja pārbaudam saita vecumu, tad sanāk, ka saits ir reģistrēts tikai 3! mēnešus atpakaļ!

Vēl neloģisks šķiet, ka uzņēmuma reģistrācijas valstī t.i., Apvienotajā Karalistē arī ir noliktava ar mašīnām ar stūri kreisajā pusē, un fotogrāfijās šie transportlīdzekļi ir ar oriģinālvalsts numuriem – numuri nav tranzītam domāti.

Reģistrācijas numurs, tālrunis, adrese

Internetā nevienam nav problēmu uzdoties par ko citu – atrodam atbilstošu uzņēmumu un uzodamies par to. Drošākais variants – nopērkam uzņēmumu. Konkrētā uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 mārciņa. Tālrunis – šobrīd tehnoloģijas ļauj atrasties jebkurā pasaules malā, bet ar konkrētas valsts, apdzīvotas vietas tālruņa numuru.

Vēl var atvērt Googles kartes, un ielas skata (StreetView) režīmā pārliecināties, ka tādā adresē tiešām atrodas kas biznesam līdzīgs, piemēram, autoplacis, nevis neliela privātmāja.

Atsauksmes

Ierakstām uzņēmuma nosaukumu vai saita adresi meklētājā un skatāmies, kādi ieraksti par to atrodami. Piemēram, tika atrast tāds:

Kā redzam – cilvēkam ieraugot cenu smadzenes atslēdzās. :)

Ja tomēr nepārliecināju

Kāds variants, ja jau tomēr neticas, ka tā nav blēdīšanās?

Uzzināt, kur mašīna atrodas. Iztērēt pārsimt eiro un ierasties personīgi pēc mašīnas. Ja uzreiz sākas atrunas, vai nespēj uzrādīt izvēlēto mašīnu – esam zaudējuši tikai nelielu daļu savas naudas, guvuši nelielu mācību un saņēmuši nelielu piedzīvojuma devu.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Bla bla bla, Iepirkšanās Internetā un piešķirtas birkas: , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.