Ideja #3: Nopelnīt tulkojot

Neskatoties uz to, ka plašais mašīntulkošanas servisu piedāvājums ar katru dienu kļūst kvalitatīvaks, tomēr, vismaz tuvākos gados, tas nespēs nodrošināt kvalitatīvu tulkošanu no vienas valodas uz citu. Līdz ar to, nepieciešamība pēc cilvēka veikta tulkojuma saglabāsies vēl ilgi.

Ja cilvēks ir studējis filologos, pārzin vairākas valodas, tad Internets paver plašas iespējas strādāt neizejot no mājām.

Tulkojumu darba piedāvājumu var meklēt freelance tipa saitos. Ir plaša profila un specializētie (tikai tulkošana) tipa saiti. Iesākt meklējumu var Gūglē ar atslēgvārdiem “freelance translator”.

Kas būtu nepieciešams?

  • valodu zināšanas, ļoti svarīgi ir prast pareizi formulēt teikumus valodā, kurā tulko – t.i., tulkot un rakstīt bez kļūdām;
  • darbu atvieglos, ja teksta redaktoram būs pievienota pareizrakstības pārbaudes programmatūra, bet 100% paļauties uz to nevajadzētu. Ir pieejami teksta redaktori, kas atvieglo tulkotāja darbu.
  • dators ar pieslēgumu Internetam.
  • sava lapa (var būt publiski pieejams kāda sociālā tīkla profils) internetā, kur būtu iespējams publicēt savu paveikto darbu sarakstu (portfolio).

Labums

  • Internets paver plašas iespējas uzņēmējam atrast pircēju jebkurā zemes nostūrī, bet potenciālais pircējs ir jāuzrunā viņa valodā. Materiālu mašīntulkošana – šajā gadījumā nodarīs lielu skādi uzņēmuma tēlam. Uzņēmējs ir ieinteresēts kvalitatīvā tulkojumā.

Apgrūtinājumi

  • iesākumā, kamēr nav izveidots pastāvīgo klientu loks, nav izveidoti portfolio savā saitā, nav uzkrātas atsauksmes no kientiem – būs jānopūlās ar klientu iegūšanu, un jāstrādā par lētāku samaksu;
  • būs daudz gadījumu ar beigu termiņu: “jau vakar”.

Neliels video-prezentācija par tulkotāja darbu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=p6gbYw39ZxE

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Biznesa idejas un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.