Ikdienā noderīgi WordPress spraudņi

WordPress ir kļuvusi par vienu no populārākām satura vadības sistēmām pasaulē. Tā ļauj ļoti ātri un ar minimālām izmaksām radīt savu Interneta pārstāvniecību. Uz wordpressa sistēmas bāzes strādā daudzu valsts institūciju mājas lapas, kā arī to izmanto privāti uzņēmumi – gan mazie uzņēmēji, gan lielas korporācijas (informatīvās lapas, veikali, klientu sistēmas). Pie kam – nav jābūt īpašam administrēšanas un programmēšanas lietpratējam, lai izveidotu savu lapu. Vēl lielāku popularitāti sistēmai rada plašs sistēmas papildinājumu klāsts, kas pieejams bez maksas, gan par maksu.

Brīdinājums! Lai arī cik vienkārša liekas WordPress satura vadības sistēmas mājas lapas izveide un uzturēšana – tomēr aicinu izmantot speciālista pakalpojumus. Kā jebkurai sistēmai ir šaurās vietas un problēmas un speciālists zinās, kā visas problēmas risināt vai nepieļaut!

Zemāk esošais saraksts ir vairāk kā apkopojums spraudņiem, kurus raksta autoram biežāk sanāk ikdienā izmantot vai ar tiem nācies saskarties apkalpojot klientu mājas lapas, un kuri atzīti par daudz-maz labiem esam.

Padoms spraudņu izvēlē

Pirms ķerties pie saraksta… Jā, šajā sarakstā ir tikai biežāk izmantojamie spraudņi. Taču katra mājas lapa savā ziņā ir unikāla, un lapas veidotājam pašam ir jāvelta laiks vajadzīgo spraudņu atrašanai – protams, zinošs jomas speciālists to izdarīs ātrāk un kvalitatīvāk.

Kam jāpievērš uzmanība:

  • Vai spraudnis strādā ar tagadējo WP versiju?
  • Cik sen spraudnis ir atjaunināts? Ja pēdejais atjauninājums ir bijis sen (> gads) – vērts aizdomāties par labāka varianta meklēšanu.
  • Cik instalāciju? Jo vairāk – jo labāk. 1000 labs rādītājs, bet mēdz gadīties kas rets un specifisks, ka 50 instalācijas būs labi.
  • Cik liela aktivitāte un kāda atsaucība no spraudņa izstrādātāja atbalsta lapā? Protams, ja spraudņa veidotājs no spraudņa negūst nekādu labumu (piemēram maksas PRO versija), tad cerēt, ka viņš veltīs daudz brīvā laika – būtu naivi. Un atceries – izstrādātāji – tāpat kā mēs visi – katram savas dīvainības. :D

Dizains

Colibri – mājas lapas konstruktos no sērijas ko redzu, to arī dabūšu. Ļauj vienkārši no dažādām sagatavēm izveidot savu unikālu mājas lapas dizainu.

Elementor – mājas lapas konstruktors. Vizuāli līdzīgs Colibri.

Mājas lapas pārvietošana

Duplicator – atvieglo mājas lapas pārnešanas procesu no viena hostinga uz citu. Ja tas tiktu darīts vienkārši pārkopējot failus – it sevišķi, ja mainās lapas adrese, tad var nākties veikt nopietnus labojumus ierakstos datu bāzē. Šis spraudnis visu izdara cilvēka vietā.

Attēli un galerijas

Foogallery – ja mājas lapā plānots bieži izvietot fotogalerijas. Spraudnis palīdz attēlus apvienot galerijās, un bez lielām piepūlēm ievietot tās jebkurā lapā. Galerijas izskatu un mijiedarbību ar to var uzlabot izmantojot FooBox.

Lai lapas ar attēliem ielādētos ātrāk, labi būtu veikt attēlu optimizāciju atbilstoši nepieciešamajiem izmēriem. Lai nesanāktu tā, ka nelielai sīkbildei 150×150 tiktu ielādēta oriģinālbilde ar lielumu 4000×4000. Nooptimizēt attēlus palīdz EWWW Image Optimizer. Šis spraudnis prot veidot arī popularitāti uzņemošo attēlu formātu webp.

Meklētāju optimizācija

Spraudni, kas palīdzēs sakārtot informāciju meklētāju robotiem patīkamākā veidā sauc All in One SEO. Pareiza šī spraudņa izmantošana veicot pat minimālu SEO optimizāciju ļaus pacelt lapas vietu meklētāju rezultātos.

Ātrdarbības optimizācija

Lapas ātrdarbība ir svarīga, jo, ja lapa ilgi neatveras, lapas apmeklētājs un, iespējams, potenciālais klients var nesagaidīt lapas atvēršanos un aiziet uz citu lapu. Tāpat – jo ilgāk lapa veras, jo zemāk ranžēs meklētāji lapu rezultātos. Diemžēl situācija ir tāda, ka idejiski WordPress ir draudzīgs sākuma līmeņa programmētājiem, kas ne vienmēr izvēlas optimālu programmas struktūru – cieš lapas ātrdarbība.

Šādu problēmu var atrisināt veicot lapas ielādes optimizāciju – pats vienkāršākais – kešošana – tiek izveidotas un uz servera diska glabājas gatavas lapas. Pēc klienta pieprasījuma lapa nevis tiek uzģenerēta no jauna, bet paņemta gatava no diska. Labi ar šo uzdevumu tiek galā W3 Total Cache.

Lapas drošība

Galvenais, kas ir jāatceras!: Savlaicīgi veikt paša Wordpresa un spraudņu atjaunināšanu. Nekas nav ideāls – laiku, pa laikam programmatūrā mēdz atrast nopietnas ievainojamības. Un ja negribas, lai lapa būtu uzlauzta – ir jāseko lapas programmatūras atjauninājumiem.

Protect WP-Admin – spraudnis, ar kura palīdzību var nomainīt standarta lapas administartora pieteikšanās ekrāna adresi. Noteikt, ka mājas lapa izmanto WordPress satura vadības sistēmu var diezgan elementāri, līdz ar to – kaitniekbotiem nekas neliedz atvērt administratora pieteikšanās lapu un mēģināt pielasīt administratora paroli.

iThemes Security – spraudnis uzlabos aizsardzību bloķējot zināmos kaitniekbotus, vai arī personas, kas mēģina “lauzt” lapu.

WPScan – veic ikdienas pārbaudi attiecībā uz zināmām ievainojamībām. Nav gluži tā, ka aizsargā, bet kādu papildus informāciju mēdz nodrošināt, vai atgādināt.

Lokalizācija

Tā kā Latvija ir neliela, tad cerība, ka būs daudz brīvprātīgo, kas būtu gatavi iztulkot kādu spraudni un padalīties ar tā tulkojumu, ir minimāla. Taču, bieži gadās, ka spraudnis lapā rāda kādu tekstu, tad pie tāda spraudnī iebūvēta teksta tulkošanas palīdzēs Loco Translate spraudnis. Protams, šis spraudnis palīdzēs pievienot tulkojumu tikai tādā gadījumā, ja tulkojamais spraudnis būs attiecīgi pareizi izveidots.

Mēdz gadīties, ka rodas vajadzība pēc vairāku valodu lapām. Ja svešvalodās esošais informācijas apjoms ir neliels, tad var iztikt ar pareizu lapas struktūras izveidi. Bet tajā gadījumā, ja informācijas apjoms ir ievērojams – palīdzību šajā jautājumā sniegs Polylang. Ar tā palīdzību var izveidot vairākvalodu mājas lapu. Šāda spraudņa sakarā ieteikums – rūpīgi izpētīt spraudņa iespējas un rūpīgi visu izplānot!

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Grāmatzīmes un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.