Ideja #4: Rakstot grāmatas: miljons dolāru gada laikā

Grūti noticēt, bet tas tiešām tā ir! Amanda Hokinga – amerikāniete no nelielas 20 tūkstošu iedzīvotāju pilsētiņas Ostinas Minesotas štatā, raksta grāmatas un pārdod tās izmantojot Amazon Kindle Store. Ikmēneša pārdoto e-grāmatu tirāža sastāda ap 100 tūkstoš eksemplāru. Uzsākot pārdot grāmatas 2010. gada aprīlī, mazāk nekā par gadu Amandas ienākumi bija ap miljons dollāru.

Un viss pateicoties tam, ka pasaulē zināmākais interneta veikals Amazon, pārdot zināmu un maz zināmu autoru e-grāmatas, nemaz nebaidoties, ka kāds var tās nokopēt un nopublicēt tās bez maksas.

Grāmatu biznesā šobrīd ir iestājusies jauna ēra. Ja agrāk autora un grāmatas liktenis bija atkarīgs no izdevēju labvēlības, tad šobrīd – tikai un vienīgi no lasītāja. Iepatiksies grāmata – to nopirks, neiepatiksies – nenopirks.

Šobrīd jebkuram cilvēkam, kas nekad nav publicējies, ir iespēja, apejot izdevējus, izlikt pārdošanā savus elektroniskos darbus un sākt labi pelnīt. Ir nepieciešams reģistrēties Amazon Kindle Store, iepazīties ar noteikumiem, nopublicēt savas grāmatas un sākt gaidīt naudiņu. :)

Ienākumi būs atkarīgi no pārdotā grāmatu daudzuma. Amazon paņem sev tikai nelielu daļu no ienākuma, pārējais – autoram. Šobrīd veikalā ir pieejamas grāmatas daudzās valodās.

Kas būtu nepieciešams?

  • grāmatu idejas;
  • prasme interesanti rakstīt;
  • valodu zināšanas (diemžēl latviešu valodai ir mazs potenciāls, tāpēc vēlams prast labi un pareizi rakstīt kādā populārā svešvalodā – angļu, krievu);
  • dators un prasme rīkoties ar nepieciešamo programmatūru.

Labums

  • jebkura grāmatas uzrakstīšana un publikācija nodrošina pasīvo ienākumu – sākot ar pāris santīmiem un līdz bezgalībai veiksmes gadījumā.

Apgrūtinājumi

  • tākā rakstīt būs nepieciešams svešvalodā, tad tā ir lieliski jāpārzin, var darīt arī savādāk – uzrakstīt dzimtajā valodā un atrast tulku grāmatas tulkošanai;
  • liela konkurence – autoru ir daudz, piedāvājums plašs, ir jāpapūlās piesaistīt lasītāju.

Neliels video ar Amandas Hokingas interviju:

httpv://www.youtube.com/watch?v=1qWOy4p4MvM

Saites

Starp citu, ja kāds no Latvijas pārdod savas grāmatas līdzīgā veidā. Ielikšu saiti uz viņa grāmatām Amazonā.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Biznesa idejas un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.