Ideja #6: Pārtikas interneta veikals un piegāde uz mājām

Ideja radās skatoties vienu raidījumu, kur, garāmejot, tika reklamēts viens ekoloģiskās pārtikas interneta veikals. Tākā es labprāt izmantotu tādu iespējum – izlēmu papētīt sīkāk. Izpētot to, atklājās, ka reģionu iedzīvotāji tiek apdalīti – piegāde notiek divas reizes nedēļā, vai arī piegādā tikai nebojājošos produktus. Piekam – piegāde uz reģioniem – par paaugstinātu samaksu.

Līdzīgi ir arī ar citiem pārtikas veikaliem internetā – piegādes maksa uz dažādām Latvijas vietām var sastādīt līdz pat 25 latiem. Protams, tad daudz izdevīgāk ir pašam aiziet uz veikalu.

Tātad viena no interneta pārtikas veikalu galvenajām problēmām ir preču piegādes izmaksas uz attālākām vietām.

Ārzemes jau notiek, bet pie mums lielie pārtikas veikalu tīkli, šobrīd, vēl neizmanto brīvo nišu – nodrošināt pārtikas piegādi uz mājām.

Kāds darbības princips varētu būt jaunajam interneta veikalam?

Viņam nebūtu savas preču noliktavas, preces tiktu iepirktas uz vietas konkrētā lielveikalu tīklā. Preču iegādi un piegādi nodrošinātu nopelnīt gatavas privātpersonas.

Galvenais interneta veikala uzdevums sastāvētu no iespējas pircējam sastādīt savu iepirkumu sarakstu un atrast personu, kas visus šos iepirkumus būtu gatavs piegādāt pircējam. Norēķins par piegādāto un par pakalpojumu notiktu nododot preci.

Tur kur, līdz lielveikalam ir tālu, piemēram, laukos, varētu vienoties ar kādu lauku veikalu.

No kurienes ienākums interneta veikalam?

  • Katrs piegādātājs maksā nelielu maksu par iespēju strādāt ar veikalu. Tas varētu būt noteikta lieluma maksājums par katru pasūtījumu.
  • “Ejošākās” vietās varētu veidot savas noliktavas, un algot savus piegādātājus.

Kas būtu nepieciešams?

  • Interneta veikala programnodrošinājums (hostings, utt.);
  • Persona, kas veiktu datu atjaunošanu veikalā;
  • Vēlama, bet nav obligāta vienošanās ar lielveikalu ķēdes īpašnieku. Ja būtu vienošanās, tad varētu runāt par kādām papildus atlaidēm, ieņēmumiem, kā arī operatīvu datu apmaiņu starp uzņēmumu un interneta veikaliem.

Labums

  • ir noteikta cilvēku kategorija, kas labprāt neietu uz veikaliem, bet gan izdarītu pasūtījumu internetā. Iemesli var būt dažādi: nepatika iepirkties, vajadzība stāvēt rindās, aizņemtība utt. Nodrošinām iespēju saņemt preci mājās.
  • nopelnām paši un ļaujam nopelnīt strādāt gribošajiem.

Sarežģījumi

  • cilvēciskais faktors – starp izpildīgiem kurjeriem būs arī slinķi vai bezatbildīgas personas, taču šo problēmu atrisinātu normāla veikala pasūtījumu kontroles sistēma (sodi/bonusi), kā arī klientu atsauksmes par konkrētu personu.

Un nobeigumā – neliels amerikāņu reklāmas video.

P.S. Ja tāds veikals pastāv – atsūtiet, lūdzu, saiti!

UPD: 20.02.2014

Iesūtija adresi veikalam Pievedums. Piedāvājums nav plašs – nav pārstāvēta daļa ikdienā lietojamas pārtikas. Pēc cenām – daļa apskatīto produktu bija lētāka par lielveikalu piedāvājumu. Un – kā apgalvo lapā – piegāde bez maksas uz daudzām Latvijas vietām.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Biznesa idejas un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.