Efektīva uztāšanās jebkuras auditorijas priekšā

Nesen izlasīju Karmina Gallo grāmatu “The Presentation Secrets of Steve Jobs: How to Be Insanely Great in Front of Any Audience”.

Grāmatā analizētas Stīva Džobsa uzstāšanās un dotas vadlīnijas, kuras lasītājam vajadzētu ievērot efektīvas prezentācijas izveidei. Vietām grāmatā notiek atklāta fanošana par tās galveno varoni, tomēr lasāmviela būs noderīga un ir vērta lasīšanai.

Ir arī sliktā ziņa. Pēc grāmatas izlasīšanas, jebkura sava uzstāšanās vai kādas prezentācijas apmeklējums tiks salīdzināti ar Džobsa uzstāšanos.

Publiska uzstāšanās – viena cilvēka teātris. Stīvs bija lielisks aktieris. Vairumā teātra izrāžu ir ievads, attīstība un kulminācija. Arī grāmatā ir trīs daļas:

  • Izveidot stāstu;
  • Sniegt pieredzi;
  • Atkārtot, atkārtot, atkārtot.

Daži no momentiem:

Ar ko tava prezentācija var būt noderīga auditorijai

Reti kuru interesē, kurā desmitā ir kompānija pēc apgrozījuma vai peļņas. Ko tu vari piedāvāt konkrētam cilvēkam? Kā Tu vari atrisināt viņa problēmas?

Viss ziņojums vienā teikumā

Vairumā prezentāciju netiek īsi pateikts, ko cilvēks gribēja ar savu ziņojumu pateikt auditorijai. Ir jābūt galvenai domai, paziņojumam ir jābūt īsam un kodolīgam. Jāpastrādā žurnālistu vietā un jāizdomā ziņas virsraksts viņu vietā.

Izmanto ceļu karti

Izveidojam ne vairāk kā trīs galvenās lietas kas jāpaziņo auditorijai.

Vēlies labu prezentāciju – neizmanto sarakstus, tekstu

Kāda jēga no prezentācijas, kad uz slaida ir teksts un tas tiek tikai nolasīts vārds vārdā? Efekts no šādas prezentācijas būs zemāks nekā no materiāla izdales bez uzstāšanās. Auditorijai nav interesanti, garlaicīgi. Izmantojam attēlus un atslēgvārdus, iedvešam dzīvību.

Lai bērns saprastu!

Vairumam Apple produktu lietotājiem “5Gb atmiņas” neizsaka neko, bet “ļauj saglabāt 1000 dziesmu”? Nost ar tehniskiem datiem, pastāsti lai bērns to saprot.

Ļauj auditorijai arī atpūsties no tevis

Lai arī cik atrakstīvs un interesants būtu orators, pēc kāda laika auditorijai tik un tā paliek garlaicīgi. Pārslēdz auditorijas uzmanību uz ko citu: parādi videoklipu, uzaicini kādu sadarbības partneri pateikt pāris teikumus.

Esi sagatavojies

Ja skatāmies Stīva uzstāšanos, rodas pārliecība, ka Stīvs ir dzimis prezentēt: viss notiek viegli, bez aizķeršanās, nekādu paužu, parazītvārdu, lasīšanas no papīrīša vai ekrāna uzgriežot muguru auditorijai. Bet lai veiktu divu stundu uzstāšanos Stīvs gatavojās vairākas nedēļas. Rūpīgi tiek domāti teksti, piemeklēti attiecīgie attēli, atslēgvārdi, pat gaisma. Tiek strādāts un mēģināts katru dienu. Neviens nedzimst par lielisku oratoru – par to kļūst nepārtraukti mācoties un trenējoties.

Protams, grāmata nesniedz atbildi uz daudziem jautājumiem, tikai pirmās zināšanas par efektīvu prezentāciju. Grāmatā netiek skaidroti specifiski jautājumi, kā uzstāties kādas specifiskas auditorijas priekšā: bērnu, zinātnieku utt.

Neliels video ar grāmatas autoru par tēmu:

httpv://www.youtube.com/watch?v=S4UEJMuo0dA

Iegādāties šo grāmatu var:

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Grāmatas un piešķirtas birkas: , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.