Ideja #13: Wordpresa un citu satura vadības sistēmu papildinājumu izveide

Ja cilvēks vai uzņēmums ir izlēmis veidot savu mājas lapu internetā, tad viena no lietām ar ko nākas saskarties – satura vadības sistēma (CMS – content managment system).

Lapas veidotājam pastāv izvēles iespējas – izmantot kādu servisu, pirkt maksas sistēmu, veidot pašam savu, izmantot gatavas bezmaksas CMS sistēmas. Sistēmu veidu (blogi, katalogi, sludinājumu lapas) ir daudz katrā no variantiem. Bet tik un tā – lai kādu no sistēmām lapas autors izvēlētos, ir liela varbūtība, ka sistēma pilnībā neatbildīs vajadzībām – trūks kādas lietas.

Vairumā sistēmu tādas problēmas atrisina papildinājumi. Tās ir papildprogrammiņas, kuras var viegli pieslēgt CMS un nodrošina nepieciešamo saita darbību. Katram CMSam ir lielas papildinājumu kolekcijas.

CMS. Ir jāizvēlas konkrēta CMS. Vairāku CMS izvēle samazina produkta kvalitāti. Protams, lai varētu veidot papildinājumus, ir jāprot programmēt tanī valodā, kurā konkrēts CMS ir uzprogrammēts.

Niša. Var rakstīt pielikumus populārā nišā, piemēram, reklāmas demonstrētāji, statistikas vācēji, sociālo tīklu pogas utt., bet var veidot pielikumu arī mazāk populārā nišā.

Monetizācija. Apskatot CMS pielikumu sarakstu rodas jautājums: “Kā var nopelnīt, ja lielais vairums pielikumu ir pieejams bez maksas?”

Pēdejā laikā populārs kļuvis Freemium tipa marketings, t.i., ka kādas noteiktas pamatfunkcijas ir pieejamas bez maksas, bet papildus funkcijām būs nepieciešams samaksāt. Ierobežojumi varētu būt dažādi: funkcionalitāte, apjoma utt.

Reklāmas vadības pielikumos populārs variants ir, ka pielikuma lietotāja saitā tiek rādītas pielikuma autora reklāmas – neliels apjoms, piemēram, 5% no visiem rādijumiem.

Pielikuma modernizācija uz pasūtījumu. Pielikuma lietotājs var par samaksu pasūtīt autoram ieviest kādu papildus ekstru. Tādā veidā var tikt apmaksāta arī pielikuma tālāka attīstība.

Pielikuma apkalpošana. Sarežģītiem pielikumiem saita īpašniekiem var piedāvāt veikt pielikuma (un arī saita) apkalpošanu par nelielu mēneša maksu.

Kas būtu nepieciešams?

  • zināšanas un pieredze programmēšanā;
  • zināšanas un pieredze konkrētās satura vadības sistēmas lietošanā;
  • dators
  • internets.

Labumi

  • tiek risinātas konkrētu saitu vajadzības.

Sarežģījumi

  • atkarībā no nišas un izvēlētās CMS – liela konkurence izstrādātāju vidū;
  • lai sasniegtu manāmus rezultātus, var paiet daudz laika.

 

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Biznesa idejas un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.