Ideja #14: Darbu pasūtītāju un izpildītāju birža

Mums bieži vien nākas saskarties ar vajadzību pēc kāda pakalpojuma. Piemēram, tā var būt vajadzība pārvest mēbeles, veikt nelielu remontu, atrast auklīti, privātskolotāju bērnam.

Informācijas tehnoloģiju pasaulē šādi servisi ir diezgan populāri. Ar to palīdzību pasūtītājs, kuram, piemēram, ir nepieciešams izveidot saitu, uzzīmēt skaistu logotipu, veikt mājas lapas modernizēšanas darbus var atrast speciālistus no visas pasaules, kas par nelielu samaksu veic vajadzīgos darbus.

Darbības princips šādam servisam ir diezgan vienkārš. Gan pasūtītājs, gan izpildītājs ir reģistrēti lietotāji šajā servisā. Pasūtītājs noformē pasūtījumu. Tas tiek publicēts servisa lapā atbilstošā sadaļā. Potenciālie izpildītāji redz pasūtījumu, un pamatojoties uz pasūtītāja sniegto informāciju nosauc summu, par kādu viņi būs ieinteresēti izpildīt šo pasūtījumu. Pasūtītājs redz piedāvājumu un izvēlas savām vēlmēm atbilstošāko.

Priekšrocība šādam servisam atšķirībā no vienkāršiem sludinājumu dēļiem ir atsauksmes par to lietotājiem. Gan pasūtītājs, gan izpildītājs, izlasot atsauksmes par potenciālo sadarbības partneri, uzreiz redz, vai viņam var uzticēties, vai darbs tiks laikus un kvalitatīvi paveikts.

Monetizācija: ienākumi varētu nākt no reklāmas servisa mājas lapā. Bet lielākais ienākums varētu būt neliela mēneša abonēšanas maksa no izpildītājiem.

Kas būtu nepieciešams?

  • izveidot mājas lapu. Var nopirkt gatavus risinājumus. Tas iesākumā ļautu labi ieekonomēt finanšu līdzekļus.
  • veikt aktīvu reklāmas kampaņu vietās (Interneta vietnēs, piemēram, veikali, skolas), kur mēdz iegriezties potenciālie pasūtītāju, gan potenciālie izpildītāji.

Labumi

  • cilvēku pašnodarbinātības līmeņa paaugstināšana;
  • tiešām labu un kvalitatīvu speciālistu atrašana.

Sarežģījumi

  • mainīt pasūtītāju un izpildītāju domāšanas veidu. Vairums no tiem turpina dzīvot pa vecam un izmanto vecās metodes.

Un pielikumā video instrukcija no Apvienotās karalistes resursa mtvan.com, kas nodrošina klientu atrašanu pašnodarbinātiem kurjeriem.

httpv://www.youtube.com/watch?v=OcrH3ackSYY

P.S. Ja tādi saiti Latvijā eksistē, lūdzu atsūti saiti uz to.

 

 

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Biznesa idejas un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.