Viņu Itālija (Их Италия)

Viņu Itālija (Их Италия) ir krievu Pirmā kanāla veidots projekts – dokumentālā filma – ceļojums, kur divas populāras krievu TV sejas – Vladimirs Pozners un Ivans Urgants – ceļo pa Itāliju, iepazīstas ar to cilvēkiem un mēģina saprast nevis zemes publisko seju, bet cilvēku ikdienu.

Šī filma ir trešā no Poznera/Urganta veidotajām filmām. Iepriekš ir tapušas “Vienstāvu Amērika (Одноэтажная Америка)” un “Tour de France (Тур де Франс)”.

Filmā varoņi intervē daudzus ārpus Itālijas pazīstamus cilvēkus, kā arī nevienam nezināmus parastos iedzīvotājus. Ja netiek uzdots tieši, tad tik un tā, ir mēģinājums noskaidrot, kas konkrētam cilvēkam ir Itālija.

Ja tiek vilktas paralēles ar Latviju, manā skatījumā – Itāļiem ir gluži tās pašas problēmas kas mums, tikai, brīžiem, izteitākā veidā. Tiek lamāta valdība, jaunieši sūdzas par bezdarbu, lai arī darbs itkā esot, taču darīt to ir zem itāļu goda – lai strādā iebraucēji. Tanī pat momentā ir sudzības par to, ka iebraucēju ir pārāk daudz.

Filmā parāda, ka Itālija nav viena valsts. Itālija sastāv no daudzām “valstiņām”, kur, katra “valstiņa” sevi uzskata par galveno. Tāpat Itālija ir sadrumstalota pateicoties saviem dialektiem.

Labi patika tās filmas daļas, kad tika intervēti, vai notika satikšanās ar parastiem itāliešiem. Kā viņi vertē savu zemi. Slavenie – bija sajūta – brīžiem liekuļoja.

Ja runā par pašiem vadītājiem – Pozners, kā vienmēr, lielisks – protams, dažiem viņa uzskatiem var nepiekrist un tā ir skatītāju izvēle. Diemžēl – it sevišķi filmas pirmajās daļās – daudzus Urganta jēlos jociņus gribētos izgriezt. Negribas ticēt, ka viņš ir tik “sekls”.

Žēl, ka bija maz ceļa, dabas skatu. Maz bija sarunu abu ceļotāju starpā – iepriekšējās filmās bija interesanti klausīties viņu diskusijās.

Visumā šī filma uz mani atstāja labu iespaidu, uzzināju daudz interesanta, bet viņa nebija tik spēcīga kā iepriekšējās.

Noskatīties filmu var Vladimira Poznera mājas lapā.

Šogad Pozners uzņem analoģisku dokumentālo filmu-ceļojumu par Vāciju. Iespējams, ka sauksies tā “Vācu mīkla (Германская головоломка)”. Gaidām.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Video un piešķirtas birkas: , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Viens komentārs rakstam Viņu Itālija (Их Италия)

  1. Pingback: Vācu puzle ( Германская головоломка) | imants.from.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.