Ideja #17: Interneta veikals-noliktava

Es ļoti ceru, ka Latvijā ir vismaz viens īsts Interenta veikals.

Ko es saprotu ar īstu Interneta veikalu? Vienkārši – lai es varētu veikt pasūtījumu, apmaksāt, un pēc pāris dienām mājās saņemt visu pasūtīto. Lai nebūtu tā, ka puses veikalā piedāvāto preču nav, ka tās vienkārši ieliktas kā mānēkļi. Lai nevajadzētu veselu stundu runāt ar veikala menedžeri un saskaņot iztrūkstošo preču alternatīvas. Lai preces piegādes izmaksas būtu draudzīgākas – šad-tad sanāk, ka nopirkt preci ārzemēs ar visām piegādes izmaksām ir lētāk nekā tepat Latvijas internet-veikalos. Lai es varētu norēķināties izmantojot Paypal. Lai būtu minimāls kļūdu daudzums veikala mājas lapā, lai tā neizskatītos pēc skolēna veidojuma.

Augstāk esošais teksts ir vairāk kā vēlējums Latvijas internet-veikalu īpašniekiem.

Atgriežamies pie idejas.

Vienas pilsētas svētkos es, nejauši, sastapos ar savu bijušo kolēģi. Izrādijās, ka viņš strādā ar cilvēkiem, kas ražo un meklē noieta tirgu pa visu eiropu. Meklē lielos ņēmējus. Palīdzēt ar kontaktiem, protams, nevarēju, bet ieteicu pievērst uzmanību Amazon pakalpojumam: Fulfilment by Amazon.

Tie, kuri laiku pa laikam iepērkas Amazon veikalā, būs pamanījuši, ka, bieži vien, dažādām precēm var būt dažādas cenas un dažādi pārdevēji. Bet preces iegāde un norēķināšanāš notiek tikai un vienīgi Amazon lapā.

Ideja: analoģiska veikala-noliktavas izveide Baltijā.

Jāsaka, ka daži no Latvijā pārstāvētiem lielajiem portāliem daudzus gadus atpakaļ bija mēģinājuši veidot interneta veikalu servisu, diemžēl, kā skaļi tā lieta tika reklamēta, tik ātri viņa pazuda no skatuves. Tas nebija pilna servisa piedāvājums – nebija noliktavas daļas.

Darbības princips

Uzņēmēji nosūta sagatavotu preci uz veikala noliktavu. Prece tiek pieņemta, iegrāmatota, sašķirota pa nodaļām. Tas parādās uzņēmēja veikala kontā, viņš var noteikt tās cenu, un laist preci pārdošanā. Šajā momentā rupes par nopirktās preces piegādi saņēmējam gulstas uz veikalu-noliktavu.

Savukārt, ja uzņēmējs vēlas, viņš var patstāvīgi veikt preces reklamēšanu, var arī izveidot sava zīmola veikalu servisā. Sava veikala izveides gadījumā uzņēmējam vienkārši ir jāparūpējas par atbilstoša dizaina pasūtīšanu – programnodrošinājuma izstrāde un attīstība ir veikala-noliktavas ziņā. Protams, ja uzņēmēju neapmierina veikala piedāvātās iespējas – veikals nodrošina datu apmaiņu – uzņēmējs var patstāvīgi izveidot savu veikalu uz sava programnodrošinājuma bāzes.

Protams, ja ir n-tie piegādātāji, tad veikala noliktavai ir jābūt plašai, kā arī labi automatizētai. Ideāli, kad strādā tikai komplektētāji savā darba vietā, bet preces līdz viņu darba vietai piegādā roboti.

Plusi

Uzņēmējam nav nepieciešamas noliktavas.

Uzņēmējam nav jāuztraucas par veikala programnodrošinājumu.

Uzņēmējam nav jānodarbojas ar klientu atbalstu, to uzņemas veikals-noliktava.

Uzņēmēja ieiešana tirgū ir ātra. Nav jāvelta daudz līdzekļu investīcijām.

Ir kardināli jāsamazinās preces piegādes izmaksām, loģistika uz veikala un kurjerkompāniju pleciem.

Pateicoties tādam lielveikalam pieaug konkurence – pircējs var izvēlēties lētāko variantu starp vienas un tās pašas preces piegādātājiem. Samazinās pircēja izdevumi.

Tākā tiek tirgota uz vietas esoša prece, un par tās piegādi gādā veikals-noliktava, tad kardināli samazinās varbūtība, ka pircējs preci nesaņem.

Mīnusi

Internetveikalu īpašnieki parasti netur lielus preču uzkrājumus savās noliktavās. Ir gadījumi, ka prece tiek sākta meklēt tikai tad, kad tā ir pasūtīta. Šis serviss neparedz tādu modeli – t.i., ja atbilstošas preces pie pārdevēja nav – viņa piedāvājums pie preces neparādīsies.

Saasinās konkurence – tākā cenas ir pieejamas vienā vietā, tad pircējs, vairumā gadījumu, izvēlēsies lētāko. Atsevišķu veikalu gadījumā, pircējs izvēlēsies to interneta veikalu, kurā vismaz reizi bija iepircies un palicis apmierināts. Ja būs lētāks variants no cita – nepazīstama veikala – pircējs vairākas reizes padomās – vai ir vērts riskēt?

Un zemāk – neliels video – ieskats Amazon analoģiskā servisā.

httpv://www.youtube.com/watch?v=jQmTVWYJCiQ

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Biznesa idejas un piešķirtas birkas: , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.