Kā nobloķēt reklāmas mājas lapās?

Mājas lapu un portālu negausīgums vēlmē nopelnīt ir radījis situāciju, ka lielākā daļa no mājas lapas tiek bagātīgi piesātinātas ar reklāmu. Kā rezultātā – pats saturs sāk aizņemt aizvien mazāk vietas, tā uztveršanu apgrūtina apkārtējo reklāmu ņirboņa. Un uz vecākiem datoriem vai lēnas Interneta līnijas – jūtami palielinās lapas ielādes laiks.

Protams, bloķējot reklāmu – apzināti ierobežojam iespēju uzzināt par kādiem izdevīgiem piedāvājumiem. Tas ir jāsaprot.

Šī instrukcija paredzēta Mozilla Firefox Interneta pārlūka lietotājiem, taču līdzīgas iespējas (pieejams pārlūka papildinājums ar tādu pašu nosaukumu) ir arī Google Chrome lietotājiem.

Ir jāuzstāda papildinājums Adblock Plus. Lai to izdarītu atveram papildinājuma mājas lapu un spiežam “Add To Firefox” pogu.

UPD: Kopš Adblock Plus ir vienošanās dažiem reklāmdevējiem par reklāmu nebloķēšanu, tā vietā piedāvāju izmantot Adblock Edge, kas gandrīz ne ar ko neatšķiras no oriģināla izņemot to, ka nav izstrādātāja ieviestu izņēmumu reklāmu nebloķēšanā. Uzstādīšana un konfigurēšana ir tāda pati kā Adblock Plus.

Atvērsies logs, kur tiks piedāvāts instalēt šo papildinājumu. Spiežam Install.

Kad papildinājums būs uzstādīts, tad Firefox loga labajā pusē parādīsies jauna ikoniņa. Lai arī papildinājums sāk darboties – viņā esošās informācijas ir nepietiekoši, lai kvalitatīvi bloķētu Latvijas Interneta plašumā pieejamos reklāmas avotus. Bet tas ir vienkārši labojams.

Ir jāabonē papildus saraksti. Tas darās vienkārši. Ar kreiso pogu klikškinam uz ikonas un atvērtajā izvēlnē izvēlamies “Preferences”.

Atvērsies “Adblock Plus Preferences” logs, augšējā izvēlnē klikškinam “Filters -> Add filter subscription…”.

Tad izvēlamies “Add a different subscription”.

Atrodam un iezīmējam “Fanboy’s List (English)”, klikšķinam “Add subscription”.

To pašu izdarām atrodot un pievienojot “Latvian List”.

Rezultātā tiek pievienots saraksts ar Latvijas Interneta reklāmas avotiem. Analoģiski var izdarīt pievienojot Krievijas Interneta reklāmas avotu sarakstu.

Ja netiks noņemts ķeksītis pie “Update filters automaticaly” – laiku pa laikam tiks pārbaudīts bloķējamo lapu saraksts, un ja būs parādījies jauns saraksts – tas tiks atjaunināts. Tāpat ir iespēja patstāvīgi veidot bloķējamos nosacījumus.

Rezultātā esam ieguvuši – atbilstoši – Pirms un Pēc AdsBlock Plus

 

 

 

 

 

Ja ir nepieciešams uz laiku visur vai arī kādā noteiktā lapā atslēgt reklāmas bloķēšanu, tad klikškinot uz AdBlock Plus ikoniņas izvēlnē izvēlamies atbilstoši “Disable everywhere” vai “Disable on domēns.lv”. Reklāmas bloķēšanas ieslēgšana – atkārtojam darbību vēlreiz.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Kā? un piešķirtas birkas: , , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.