Naudas plūsmas kvadrants

Naudas plūsmas kvadrantsLatviešu valodā – plašās “Bagātā tēva, nabagā tēva” sērijas grāmata – ir pazīstama ar nosaukumu “Bagātā tēva padomi, kā iegūt finansiālu brīvību“, angliski pilnais nosaukums – “Rich Dad’s CASHFLOW Quadrant: Rich Dad’s Guide to Financial Freedom”.

Lai arī vairumā Roberta Kijosaki un Šaronas Lekteres grāmatās tiek atkārtots iepriekšējās gramatās rakstītais materiāls un to var lasīt arī nezinot iepriekšējās grāmatās rakstīto, tomēr iesaku sākt ar pirmo sērijas grāmatu “Bagātais tētis, nabagais tētis“.

Kijosaki iepazīstina ar naudas plūsmas veidiem noteiktā cilvēka karjeras attīstības etapā. Var teikt, ka autors pats savā karjerā arī ir tos iepazinis – dažus vairāk, dažus – minimāli.

ESBI

Naudas plūsmas kvadrants tiek apzīmēts ar 4 burtiem: E, S, B, I. Tie ir angļu valodas pirmie burti, kas atbilstoši nozīmē Employer (strādnieks), Self-employer (pašnodarbinātais, mazais uzņēmējs), Businessman (Lielais uzņēmējs), Investors.

Strādniekam ir darbs. Pašnodarbināta persona pati atrod sev darbu. Lielāka uzņēmēja labā naudas plūsmu nodrošina viņa labā strādājoši vairāki strādnieki. Bet investoram viņa labā strādā viņa nauda.

Mīts par drošību

Kā iepriekšējās grāmatās, autors parāda atšķirīgu domāšanas veidu katrā kvadrantā esošajiem cilvēkiem. Piemēram, par E kvadrantā esošajiem cilvēkiem: ja ir labs darbs, laba profesija un kādi uzkrājumi – tad esi drošībā, bet tas tā nav – cilvēks var pazaudēt darbu, profesija palikt nepieprasīta, saslimt, iegūt kādu kustību traumu, utt. Varbūt nevis cilvēkam ir darbs, bet darbam ir cilvēks?

Paskatīties uz lietu savādāk

Turpinot domu par dažādu domāšanu autors apraksta interesantu piemēru, kā par lētu naudu tiek iegādāta māja skaistā vietā. Neviens to nevēlējās pirkt, jo bija problēmas ar normālu ūdensapgādi. Šīs problēmas tiek atrisinātas oriģināli un ar nelielām investīcijām.

Tāpat arī jāskatās ikdienā: “Kur vieni redz problēmas, citi saskata iespējas!”

MLM – MultiLevel Marketing

Bijušās Padomijas teritorijā ir izveidojies slikts priekštats par šo uzņēmējdarbības veidu. Par to ir parūpējušies MLM aktīvisti. Šajā grāmatā Kiosaki arī min piemērus, kā lasītājs var virzīties uz kvadranta I daļu, kā veidot pasīvo naudas plūsmu izmantojot MLM tīklus. Arī mans skatījums uz tīkla marketingu – tā ir lieliska lieta, ja to pareizi izmanto.

Brīdinājums

Kiosaki ir lielisks motivējošu un izglītojošu grāmatu autors. Grāmatas daudziem lasītājiem ir mainijušas skatu uz dzīvi, attieksmi pret naudu.

Grāmata nav jālasa kā gatava naudas pelnīšanas recepte – katra cilvēka situācija ir unikāla. Noteikti iespējamas situācijas, ka cilvēkam labāk palikt par vienkāršu darbinieku.

Neliels video:

httpv://www.youtube.com/watch?v=yywKO_xqXIY

Grāmatu var nopirkt:

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Grāmatas un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Viens komentārs rakstam Naudas plūsmas kvadrants

  1. Pingback: Negodīgas priekšrocības: finansiālās izglītības spēks | imants.from.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.