Kā skatīties video, ja tam ir liegta pieeja no manas valsts?

Autortiesību īpašniekiem ar katru momentu tā naudas kāre kļūst aizvien lielāka un lielāka. Priecē, ka lēnām viņiem nāk saprašana, ka aizliedzot, tiesājoties viņi nodara sev pašiem lielāku ļaunumu, nekā pielāgojoties tagadējām dzīves reālijām.

Šobrīd jau ir tapuši daudzi servisi, kas, apmaiņā pret reklāmu vai nelielām naudiņām, ļauj noskatīties kādu pa TV raidītu raidījumu, vai arī video. Bet tik un tā mēdz būt gadījumi, ka tiešām interesantam raidījumam vai video tiek liegta piekļuve no kādas valsts. Piemēram, atverot kādu video youtube servisā ieraugām šādu paziņojumu: “Šajā videoklipā ir ietverts partnera EMI saturs, taču partneris to ir bloķējis jūsu valstī autortiesību dēļ.” Ko darīt?

Risinājums: skatīties no tās valsts, no kuras tas ir atļauts. Ja padomāji, ka nāksies lasīt čemodānus un doties ceļojumā, varu iepriecināt – to darīt nenāksies. :) Skatīsimies savā istabā no sava datora, bet youtube domās, ka skatāmies no citas valsts.

Mēs izmantosim starpniekserveri, t.i. visus datus laidīsim caur kādu datoru, kas atrodas atbilstošā valstī, kur ir atļauts skatīties video.

Lai būtu ērti rīkoties un mainīt starpniekservera uzstādijumus iesaku izmantot FoxyProxy Firefoxa papildinājumu. Lejupielādējam un uzinstalējam to. Kad tas būs izdarīts un Firefox pārstartēts, Navigācijas rīkjoslā meklējam lapsas galvas ikonu. Klikškinām uz tās un izvēlamies “Iestatījumi”. Klikšķinām pogu “Pievienot jaunu starpniekserveri”.

“Vispārīgie” šķirklī “Starpniekservera nosaukums” ierakstām nosauku mūsu jaunajam savienojumam. Tākā papildus tiks izmanotota neliela programmiņa ar nosaukumu “AdvOR” – piešķiram tādu pašu nosaukumu. Lai būtu vieglāk sarakstā atšķirt, ja vēlamies – nomainām krāsu.

Šķirklī “Detalizēta starpniekservera informācija” atzīmējam “Pašrocīga starpniekservera konfigurācija”, “Adrese vai IP” laukā norādām 127.0.0.1 un “Pieslēgvieta” laukā 9050.

Spiežam “Labi” un aizveram visus uzstādijumu logus. Pirmais posms ir paveikts.

Nākošais punkts – jāuzstāda AdvOr programmiņa. Lejupielādējam svaigāko, izpakojam kādā katalogā un palaižam to. Atvērsies sekojošs logs.

Spiežam “Connect” pogu un gaidām – pirmajā reizē var būt nepieciešama pat minūte. Veiksmīgas pieslēgšanās rezultātā virs pogām būs paziņojums “Connected to the OR network.”

Spiežam “>>” pogu blakus “New Identity” pogai un izvēlnes sarakstā izvēlamies valsti, kurā – pēc mūsu domām – video var būt pieejams. Piemēram, EMI gadījumā varam pamēģināt US vai UK.

Izvēlamies kādu no serveriem un spiežam “Select”.

Pēdejais solis – Firefox klikškinām ar labo peles pogu uz FoxyProxy ikonas un izvēlamies “Use proxy ‘AdvOR’ for all URLs”.

P.S. Mēdz gadīties, ka var būt nepieciešams izvēlēties citu serveri (tanī galā piekļūšana no konkrētā servera var būt bloķēta) – to var izdarīt nospiežot “New Identity” pogu. Ja vairākas mainīšanas nepalīdz, tad var mēģināt izvēlēties pieslēgties no citas valsts.

P.P.S. Ja šāds risinājums liekas pārāk sarežģīts, tad alternatīva varētu būt interneta pārlūka spraudņa Hola Unblocker izmantošana.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Kā? un piešķirtas birkas: , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Viens komentārs rakstam Kā skatīties video, ja tam ir liegta pieeja no manas valsts?

  1. Pingback: Kā skatīties video, ja tie priekš manas valsts ir bloķēti? | imants.from.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.