Bye, bye Google Reader

Jāsaka, ka arī es esmu apbēdināts par ziņu, ka Google Reader (GR) tiek slēgts.

Ar ko GR līdzīgi servisi ir labi? Ar to, ka ir iespēja uzzināt visu interesējošo informāciju vienā vietā. Nav nepieciešamības apmeklēt katru informācijas avotu, lai uzzinātu, ka ir parādijusies kāda jauna ziņa. It īpaši tas ir izdevīgi attiecībā uz ziņu avotiem, kuriem ziņu apjoms ir ne lielāks par vienu/divām ziņām dienā. Un brīvā brīdī, vai vajadzības gadījumā – iepazīties ar svaigāko informāciju pa visiem sekojamiem kādas tematikas saitiem vienuviet.

Protams, dažam var šķist, kādas tur problēmas – atvērt katru dienu kādu interesējošo lapu, bet, ja tādu lapu ir ap 100? Cik daudz laika ir jāpatērē, lai iepazītos ar saturu?

Daži ir minējuši, ka RSS datu apmaiņas protokols, kas ir pamatā ziņu iegūšanai no mājas lapām GR-veidīgiem servisiem ir savu nodzīvojis un jālikvidē. Bet kas vietā? Es neredzu nevienu alternatīvu.

Ir izskanējis piedāvājums pievērsties sociālajiem tīkliem – itkā tā ir alternatīva. Nekādu alternatīvu šobrīd nesaskatu:

  • noderīgās informācijas apjoms, ko šobrīd var iegūt ar soc. tīklu palīdzību ir niecīgs;
  • sociālie tīkli paredz “te un tagad” reakciju, informācijas sakārtošanas iespējas, vismaz, šobrīd – manā skatījumā – ir niecīgas. Piemēram, no rīta es vēlos pārskatīt savas darbības sfēras jaunumus, bet vakarā – izklaidējošas vai citu, mani interesējošu, tematiku jaunumus;
  • sadrumstalotība. GR gadījumā vietnes autoram nepieciešams vien parūpēties, lai viņa saitā darbotos RSS. GR lietotāji izlasīs, vismaz visus viņa saita virsrakstus, un ja kāds interesēs – klikšķis ļaus nonākt autora saitā. Sociālo tīklu gadījumā – saitu autoriem var būt piekrišana noteiktam sociālam tīklam, piemēram, krievu auditorijas saits var izvēlēties publicēties tikai krievu sociālajos tīklos, utml.
  • sociālo tīklu gadījumā, ja vien ieraksts nav “virāls“, piemēram, kaķīšvideo :) – pāris sekundes pēc tā parādīšanās viņš būs pazudis sociālo tīklu mēslainē. Taču kādam tas var būt vajadzīgs.
  • ērtas saskarnes trūkums sociālos tīklos. Noderīgās informācijas apjoms uz vienu ekrānu ir ļoti maz.

Protams, ar GR aizvēršanu nekas nebeidzas. Ir daudz alternatīvu, un, šobrīd ir sākusies lielā GR-istu staigāšana labas alternatīvas meklējumos. Alternatīvas ir apskatītas pat tādos biznesa saitos, kā Forbes.com, gan arī Latvijas blogeri, piemēram, laacz.lv.

Pēc pāris alternatīvu apskates izlēmu nesteigties un nogaidīt ar savu izvēli – neviens no publiskiem servisiem mani pilnībā neapmierināja. Cīņā par jauniem lietotājiem izstrādātāji sasparosies un uzlabos savu piedāvājumu, tad – īsi pirms GR aizvēršanas varēs veikt arī gala izvēli.

Šobrīd esmu izvēlējies izmantot Tiny Tiny RSS. Tas ir neliels, ātrs un darbojas lieliski. Protams, ir lietas, kuru trūkst. Piemēram – līdzīgas tematikas ziņu avotu ieteikumi. Jāpiezīmē, ka tt-rss ir jātur uz sava web-servera, tas nav web-serviss.

Viss plūst, viss mainās. :)

UPD: Saraksts ar Google Reader alternatīvām

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Bla bla bla un piešķirtas birkas: , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.