Komentārs par fūrēm un fūrmaņiem

Jau labu laiku (būs, laikam, 1.5 gadi) ar interesi lasu tālbraucēja-blogotāja Jāņa Sniedzes Tālbraucēja piezīmes. Izlasījis viņa pēdejo ierakstu par uzvedības kultūru uz ceļa, sāku rakstīt komentāru, bet pēc tam izdomāju, ka uzrakstīšu komentāru pie sevis.

Sāksim ar ātrumiem. Man liekas, ka ātruma ierobežojums ar ierobežotāju noteikts uz 95km/h, bet varu kļūdīties. Pati par sevi fūre bez ierobežotāja var braukt daudz ātrāk. Ar vienu paziņu, mērot ātrumu ar GPS palīdzību un atslēgtu ierobežotāju, bijām ieskrējušies līdz 110 km/h, potenciāls tālāk ieskrieties bija, taču uzvarēja LV ceļi un veselais saprāts. :)

Ja runa iet par fūrmaņu braukšanas kultūru, vairums no tiem brauc kārtīgi, taču, protams, neiztikt bez negatīviem piemēriem.

Negatīvie piemēri vairāk ir novēroti starp tiem braucējiem, kas kursē tikai valsts robežās: baļķvedēji, vannas (pašizgāzēji), u.c. Bieži acīs iekrīt tādi, kas spiež pa maksimumu, vai arī, iespējams, brauc ar atslēgtu ierobežotāju. Starptautisko pārvadātāju vidū tādi izgājieni arī ir pamanāmi, bet reti, un no fūrēm ar austrumeiropas numuriem. Vairumā gadījumu fūristi to dara atalgojuma sistēmas dēļ – jo ātrāk brauksi, ātrāk piegādāsi, vairāk nobrauksi, vairāk saņemsi.

Tie, kas nav braukuši ārpus LV, nezin, kādas lietas notiek, piemēram, Polijā. Tur mēdz gadīties, kad divjoslu ceļš pa joslai braukšanā katrā virzienā, dažu fūrmaņu dēļ, mēdz pārvērsties par trīsjoslu: Mēdz gadīties, ka viens fūrmanis uzsāk apdzīšanu divjoslu ceļā, un apdzenamajam un pretimbraucošajam nākas nobraukt uz ceļa nomalēm. Labi, ka tās ir asfaltētas.

Vēl viens nepatīkams moments – apdzīvoto vietu (ciemu) izbraukšana. Lai arī atļautais ātrums apdzīvotās vietās ir 50 km/h, taču fūres to izbrauc ar ātrumu 70 km/h. Un no nepatīkamiem momentiem ir tas, ka atpakaļskata spogulī redzi, kā lielā ātrumā tā fūre tuvojas un aiziet garām kā stāvošam (pats arī, piemēram, brauc virs atļautā ap kādi 57). Protams, no otras puses ir arī savs plus :) – ja fūre pašaujas garām – ļoti iespējams, ka priekšā policijas nav – varam fūri izmantot kā “sponsoru”. :)

Ar šo ātruma neievērošanu apdzīvotās vietās cilvēkus var saprast tie, kas paši ir braukuši lielus attālumus pie stūres – ir jāizbrauc sazin cik tur sīkmiestus ar apdzīvoto vietu ātruma ierobežojumiem, vai jāievēro citus vietā un nevietā uzliktos ierobežojumus.

Spilgts piemērs – Lietuva: pamēģiniet paši nobraukt ceļu no Zarasiem gar Kauņu līdz Polijas Suwalkiem un atpakaļ. Līdz Kauņai – apdzīvotās vietas ik pēc 5-10 km, aiz Kauņas “drošības saliņas” 300 metru garumā ar ātruma ierobežojumu 70 ik pēc 5-10 km.

Vēl nepatīkamāk ir tad, kad netiek ievērota distance, kad pāris metru attālumā no mašīnas bampera braucot lielā ātrumā turas fūre.

Gadā nobraucu pietiekoši daudz km, bet neesmu nekad saskāries ar kādiem nepatīkamiem “izlēcieniem” no fūru puses, tieši otrādi – biežāk sastopos ar jocīgiem izgājieniem no braucējiem ar vieglajām mašīnām. Vēl biežāk – ātruma un apdzīšanas ziņā – no busiņiem.

Un nobeigumā novēlu: “Būsim pieklājīgi uz ceļa viens pret otru. Mēģināsim iejusties cita braucēja ādā un saprast viņa motīvus.” Un neaizmirsīsim noteikumu: “ДДД – Дай Дураку Дорогу!”

Un lai labi ripojas Jānim!

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Bla bla bla un piešķirtas birkas: , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.