Palieliniet savu finansiālo IQ

Palieliniet savu finanšu IQIepriekš jau rakstīju vairākas atsauksmes par Roberta Kijosaki grāmatām. Arī šoreiz būs par vēl vienu viņa grāmatu: Palieliniet savu finanšu IQ.

Norāde uz šo grāmatu bija publicēta vienā no manis nesen lasītām viņa grāmatām – Bagāto sazvērestība. 8 jauni naudas vadības noteikumi, kur runa bija par to, kā nonācām pie šobrīdējās situācijas, kā arī – par iespēju ražot “savu naudu”.

Kā jau pienākas šāda tipa gramatām – daļa satura ir atkārtojums no iepriekšējām grāmatām, bet otra daļa – iespēja uzzināt arī ko jaunu – paplašināt savu redzesloku.

Grāmatas galvenā doma – pasaule jau sen ir mainījusies, un, ja vēlies būt turīgs – ir jāsaprot jaunie spēles noteikumi ar naudu. Jebkuras naudas vērtība tiecas uz nulli, un tāpēc – ir jāorientējas uz naudas plūsmu nevis uz kapitāla pieaugumu.

Autors grāmatā sniedz piecus laba finanšu IQ kontrolnosacījumus:

  • prasme taisīt naudu. Jo vairāk pelnāt, jo labāks finanšu IQ;
  • prasme ietaupīt naudu. Jo vairāk naudas paliek, jo labāks finanšu IQ. Runa šeit iet arī par prasmi pareizi izmantot nodokļu likumdošanu;
  • prasme veidot budžetu. Daudzi no mums labi pelna, bet nemāk veidot savu budžetu. Ir jāprot veidot budžets, lai varētu uzturēt normālu savu dzīves līmeni, kā arī plānot un īstenot savu finansiālo attīstību;
  • prasme izmantot sviras efektu. Kad ir sastādīts budžets, tad nākošais solis – naudas pārpalikuma prasmīga pavairošana. Jo lielāks pieauguma procents uz vienību, jo labāks IQ;
  • prasme paaugstināt savu finanšu informētību. Lai varētu veiksmīgi palielināt savu kapitālu un ienākumus – nekādi nevar iztikt bez informācijas. Ļoti svarīgs moments ir iemācīties “atsijāt graudus no pelavām” lielajā finanšu informācijas plūsmā. Prast atrast un izmantot pareizus informācijas avotus.

Viens no momentiem, kas man šķita interesants – moments, kā tika atrisināta situācija, kad pats Roberts bija lielos parādos. Viņš palūdza savu grāmatvedi katru mēnesi 30% atlikt investīcijām. Lai arī no malas tas izskatijās kā neprāts, bet tas bija kā stimuls attīstībai, un tam bija sava motivācija. Diemžēl – arī redzot tādu pozitīvu piemēru, ne visi spēj tam sekot.

Protams, Kijosaki grāmatās tiek aprakstīta ASV pieredze, taču vairumā gadījumu, ar nelieliem labojumiem, to var attiecināt arī uz Latviju.

Patīkamu lasīšanu.

Grāmatu saites veikalos: Amazon (angliski), Ozon (krieviski).

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Grāmatas un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.