Pats sev MBA

the_personal_mbaPāris dienas atpakaļ pabeidzu lasīt Džoša Kaufmana grāmatu “Pats sev MBA (Master of Business Administration)”.

Autors uzskata, ka MBA programmas universitātēs ir, vienkārši, naudas izpumpēšana, un vairumā gadījumu – universitāšu programmas noveco jau to sagatavošanas momentā. Vienīgais labums, ko var dot MBA kursa apgūšana – ir kontakti ar saviem studiju biedriem un papīra gabaliņš piekāršanai pie sienas. Bet vai tas ir tādu naudu vērts.

Protams, man grūti salīdzināt MBA kursu ar to informāciju, kas ir dota grāmatā. Bet pēc personīgās pieredzes savā nozarē – gandrīz visu ko zinu – esmu apguvis patstāvīgi – lasot un darbojoties. To, ko māca augstskolās – atpaliek par pāris gadiem. Šobrīd nav problēmu atrast un iepazīties un apgūt jebkuras nozares zināšanas. Protams, visefektīvākais veids zināšanu apguvē ir darīt!

Arī vairumam pasaulslavenu un bagātu uzņēmēju/vadītāju nav nekādu MBA tipa vai tml. izglītību apliecinošu papīru. Un viņi lieliski bez tiem iztiek. Viņi mācās darbojoties! Arī gadās tā, ka apguvuši ļoti tālas no biznesa vešanas mācību programmas.

Grāmata ir izveidota pēc principa: tiek apskatītas visas biznesa šķautnes, tiek dots neliels ieskats ar piemēriem aktuālākās problēmās. Protams, vienā grāmatā nesanāks ievietot pilnīgi visu informāciju par katru biznesa vešanas aspektu, tāpēc pašas grāmatas beigās katrai sadaļai ir norādīts papildliteratūras saraksts, kur konkrētā tēma tiek apskatīta konkrētāk.

Tāpēc – tēzes kā tādas – netiek veidotas. Šī grāmata varētu būt kā rokasgrāmata – satura rādītājs, ko laiku pa laikam varētu pārlasīt un vajadzības gadījumā – izmantot grāmatā esošās norādes un papildliteratūru.

Nopirkt šo grāmatu var Amazonā (angliski) un Ozonā (krieviski).

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Grāmatas un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.