Pašam savs Dropbox 2

Kādu laiku atpakaļ stāstiju par risinājumu, kas ļauj patstāvīgi izveidot Dropbox tipa servisu ar gandrīz neierobežotu uzglabāšanas vietu (tik, cik ir pieejamas vietas uz servera).

Pie visiem plusiem viens no risinājuma mīnusiem bija nepieciešamība uzturēt savu serveri, kas ir pieejams Internetā. T.i., nepieciešamība pašam (vai par samaksu kādam uzticēt) pētīt un uzturēt serveri šīm vajadzībām. Protams, var nomāt servera pakalpojumus, bet tas maksā naudu.

Šoreiz pastāstīšu par BitTorrent Sync. Tā ir neliela programmiņa, kas pastāvīgi darbojas datorā, kontrolē izmaiņas norādītajās mapēs un veic datu sinhronizāciju ar atbilstošām mapēm citos datoros.

Atšķirība no iepriekš apskatītā risinājuma un Internetā piedāvātajiem (Dropbox, Google Drive, utt.) ir tā, ka nav nekāda centralizēta servera Internetā, kur arī glabājas datu kopija, dati sinhronizējas tikai iesaistīto datoru starpā.

Ir iespēja veidot neierobežotu daudzumu dažādu mapju sinhronizāciju, kā arī dalīties ar mapju saturu ar citiem lietotājiem, kuriem ir šī paša programma – atliek tikai nosūtīt unikālu atslēgu un datu sinhronizācijas process var sākties.

BitTorrent Sync uzstādīšana

Lejupielādējam BitTorrent Sync instalāciju un palaižam failu.

1. solis1. solis. Spiežam Next. Nav nepieciešams neko mainīt.

2. solis BitTorrent Sync uzstādīšana

2. solis. Arī nav nepieciešams neko mainīt, ja nu vienīgi vēlies, lai pie Windows startēšanās BitTorrent Sync netiktu palaists. Tad ir jānoņem ķeksītis pie Start BitTorrent Sync when Windows starts up.

3. solis BitTorrent Sync uzstādīšana3. solis Ja uzstādām BitTorrent Sync pirmo reizi, tad izvēlamies Standard Setup, bet, ja atslēga jau ir zināma, tad I have a secret. Atzīmējam lauku blakām I have read and agree to the Privacy Policy and Terms. Un ejam uz nākošo soli Next.

4. solis BitTorrent Sync uzstādīšana4. solis Norādām katalogu, ko programma sinhronizēs. Next.

5. solis BitTorrent Sync uzstādīšana5. solis. Šī burtu ciparu kombinācija arī ir atslēga, ko būs jānorāda uzstādot šo programmu uz citiem datoriem 3. solī norādot I have a secret. Nokopējam un saglabājam šo atslēgu.

Var uzskatīt, ka programma uzstādīta. Nākošajos Next soļos instalācija piedāvās dažus padomus programmas izmantošanā.

Plusi

  • ātra un vienkārša uzstādīšana;
  • neierobežots daudzums sinhronizējamo katalogu;
  • neierobežots sinhronizācijas apjoms (ierobežo tikai datora cietā diska ietilpība);
  • iespēja ātri apmainīties ar failiem kādā noteiktā lietotāju grupā;
  • nav nepieciešams atsevišķs serveris;
  • iespēja ļaut citiem sinhronizēt datus tikai ierobežotu laika periodu, vai tikai tikai lasīt režīmā.

Mīnusi

  • datu drošība. Neviens man neliedz mēģināt ģenerēt savas atslēgas un skatīties, kādi dati aiz katras atslēgas ir. Protams, programmā uzrādās visas konekcijas, taču tas ir post factum – lietotājs var tikai konstatēt, ka kāds nelūgts viesis ir pieslēdzies;

6. attēls BitTorrent Sync DevicesKā risinājums – mainīt atslēgas vismaz reizi mēnesī, un neglabāt neko svarīgu šajos sinhronizējamos katalogos. Vai arī – izveidot personīgo atslēgu, kas ir garāka, nekā pēc programmas piedāvātā. Veicot papildus konfigurēšanu ir iespēja ievērojami paaugstināt datu drošību.

  • servera trūkums. Lai varētu nepārtraukti veikt sinhronizāciju, ir jābūt nepārtraukti ieslēgtam vismaz vienam datoram;

Piemēram: ja lietotājs izdomā sinhronizēt datus starp mājām un ofisu. Ja vakarā ofisa dators tiks izslēgts, bet dators mājās pa dienu arī nedarbojās, tad atnākot mājup, ieslēdzot datoru un vēloties turpināt darbu – ofisā padarītā nebūs.

Kā risinājums šādai situācijai: izdalīt atsevišķi, vai turēt ieslēgtu kādu datoru, kas pildīs servera funkcijas.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Kā? un piešķirtas birkas: , , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.