Vācu puzle (Германская головоломка)

Jāsaka, ka vienmēr ar interesi gaidu šīs sērijas Poznera veidotās filmas par dzīvi un cilvēkiem citās valstīs.

Lai arī filmas pirmizrāde tika solīta jau pagājušā gada vidū, Krievijas televīzijā šī raidijumu sērija tika parādīta tuvāk gada nogalei.Būs jāapbēdina tie, kas gaidīja līdzīgu raidījumu, kas bija rādīts iepriekš par ceļojumu pa Itāliju. Sērijas par Vāciju ir savādākā stilā – izskatās, ka Pozners ir ieciklējies uz Vācijas pāridarijumiem pasaulei Otrā Pasaules Kara laikā – šī tēma caurvijas vairākās sērijās.

Un tāpēc, visdrīzāk, Vācijas ceļojumā Ivans Urgants – Poznera ilggadējais ceļojumu partneris – ar saviem jociņiem parādās tikai pāris reizes.

Man interesantas bija sērijas, kur tika atklāts, kā vācieši dzīvoja laikā, kad tika uzcelta, eksistēja un tika jaukta siena, kas atdalīja Austrumvāciju no Rietumvācijas. Tie, kas dzīvoja vēl pirms Latvijas neatkarības atgūšanas, iespējams, būs tuvas sajūtas, kuras apraksta sērijā par Vāciju apvienošanos.

Interesantas intervijas ar tā laika lieciniekiem un tiešiem dalībniekiem – rīkojumu izpildītājiem. Brīžiem likās, ka autors vēlas, lai intervējamiem izjustu kādu vainu par saviem “pāridarijumiem”. Tāds tad bija laiks, kas domāja savādāk – nokļuva aiz restotiem logiem.

Lai arī jāsaka, filmā pastāsta, ka nokļūšana cietumā par savādāku domāšanu, protams, bija nepatīkama, bet tas nebija tik šāusmīgi, kā PSRS laikos.

Ir jānoskatās, nesolu ka būs viegli.

Noskatīties var Vladimira Poznera mājas lapā.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Video un piešķirtas birkas: , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.