PVNs sūtijumam no Vācijas

Nesen iepirkos Lielbritānijas Amazon interneta veikalā. Mani pārsteidza fakts, ka saņemot pasūtījumu bija nepieciešams vēlreiz samaksāt PVN.

Tākā summa bija neliela – tikai Ls 5.89 + Ls 1 pastam, izvēlējos netērēt laiku staigāt pa VID instancēm, bet vienkārši izmantot iespēju uzdot jautājumu izmantojot VID mājas lapas sadaļu, kur tiek piedāvāts uzdot jautājumus ar e-pasta starpniecību.

Lūk kā izvērtās sarakste:Mans jautājums:

Lūdzu man paskaidrot, kāpēc pasta sūtijumam RS053420336LV Muitojamā starptautiskā sūtijuma pavadzīme Nr. 0220/13-9912 tika aprēķināts pievienotās vērtības nodoklis?

Sūtijums notika Eiropas Savienības robežās. Amazon UK veikalā iegādātā prece tika atsūtīta no Amazon DE veikala noliktavas. Ka sūtijums nāk no Vācijas ir redzams uz paša sūtijuma.

Saņēmu atbildi:

Starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm notiek brīva preču kustība un muitas kontrole netiek veikta, izņemot gadījumus, ja ES interneta veikals (Jūsu gadījumā Lielbritānijas) piegādā preci no trešajām valstīm (no valstīm, kas nav ES dalībvalstis) vai trešajām teritorijām (Džersijas, Gērnsijas sala u.c.), tad nosūtīšanas dalībvalsts muitas dienestam ir pienākums piestiprināt vai likt piestiprināt iepakojumam un pavaddokumentiem etiķeti dzeltenā krāsā. Šāda veida sūtījumi (ar dzeltenas krāsas etiķeti) pakļaujas muitas kontrolei un tiek piemēroti atbrīvojumi no muitas nodokļiem saskaņā ar Regulas (EK) Nr.1186/2009 un likuma “Par Pievienotās vērtības nodokli” nosacījumiem, t.i.,

Nelielas vērtības preču sūtījumu (bez pasta izdevumiem) atbrīvo:

– no ievedmuitas nodokļa, ja sūtījuma vērtība vienam sūtījumam
nepārsniedz 150 EUR un

– no PVN, ja sūtījuma kopējā vērtība nepārsniedz 22 EUR.

Pasūtot preci Eiropas Savienības interneta veikalā, pievērsiet uzmanību valstij, no kuras prece tiks piegādāta (izcelsmes valsts). Ja tā nebūs ES dalībvalsts, tad sūtījums pakļausies muitas kontrolei un atbilstošajiem maksājumiem.

Turpinu uzdot jautājumus:

Labi. Bet tad sanāk, ka Vācija ir ne ES valsts. Sūtijums gājis no noliktavas Vācijā. Pielikumā foto no uzlīmes uz sūtijuma. Un nekādas dzeltenas uzlīmes nemanīju.

Redzams, ka sūtijums ir Vācijas. Vai arī es to nosaku nepareizi? Sk. pielikumu.

Pēc 4 dienām saņemu oriģinālu atbildi:

Izskatot Jūsu uzdoto jautājumu elektroniskā veidā, sniedzam šādu informāciju.

Pārsūtam Jums VID Muitas konsultantu sniegto atbildi uz Jūsu uzdoto jautājumu:

Sūtījums var būt no Vācijas, bet pati prece tiek saņemta no trešajām valstīm/teritorijām.

Uzdodu vēl jautājumu:

Šī atbilde man rada papildus jautājumu. Ja jau prece ir no trešām valstīm, bet sūtijums nāk no Vācijas, tad, loģiski, ka precei ienākot Vācijā – par to tākā visām ievedmuitām un pārejām lietām vajadzēja būt nomaksātām?

Otrs jautājums: man ir sūtijuma invoiss, kur ir norādīts, ka PVNu pērkot preci UK Amazonā esmu samaksājis. T.i., es par vienu un to pašu preci EU esmu divreiz maksājis PVNu?

Jautājums tika uzdots 15. martā. Šodien 24. marts. Atbilde tā arī netika saņemta.

2013-03-24 11.02.44 2013-03-10 08.28.46

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Iepirkšanās Internetā un piešķirtas birkas: , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.