Atlaižu kuponi, kā izmantot, kur meklēt? Kā ietaupīt?

Iepērkoties Interneta veikalos, kā arī abonējot kādus Interneta servisus, pērkot pakalpojumus, viena no vērtīgām lietām, kas ir jāizdara pirms nospiest pirkšanas “CheckOut” pogu – ir pieprasīt no veikala atlaidi par pirkumu.

Bieži iespējama situācija, ka var iegūt vēl papildus atlaidi jau esošai SALE atlaidei, vai ar iegūto atlaidi kompensēt piegādes izdevumus. Kā to panākt?

Protams, var rakstīt veikalam piedāvājumu – es pērku, bet jūs man iedodat 10% atlaidi, kā to bieži var darīt tirgū vai veikalos, bet tas būs ilgs process. Tāpēc, piedāvāju – pirms veikt pirkumu – pameklēt internetā veikala atlaižu kuponu.

Atlaižu kuponi tika izdomāti jau sen, ļoti populāri tie ir Amērikā. Tiek izdotas pat speciālas avīzes, kurās ir tikai un vienīgi atlaižu kuponi. Vairāk par kuponu vēsturi var palasīt Wikipēdijas rakstā.

Atlaižu kuponi arī ir pieejami internetā. Kā tad tos atrast?

  • Izmantojot Gūgltanti – ievadam meklētājā atslēgvārdus “veikala nosaukums coupons”. Vairumā gadījumos jau pirmajā rezultātu rindiņā būs saite uz saitu, kas piedāvās atlaides kuponus meklējamajam Interneta veikalam.
  • Meklējot tos specializētos kuponu saitos. Es nevaru viennozīmīgi izdalīt kādu vienu konkrētu saitu, tāpēc – lai tos atrastu – ievadām Google meklētājā “coupons site“.
  • Lai labums būtu pēc iespējas lielāks, piedāvāju reģistrēties saitos, kas piedāvā atdot noteiktu naudas summu (parasti līdz 5% no pirkuma summas), ja preces iegāde notiek no viņu saita. Googlē tādi saiti – to apraksti atrodami izmantojot atslēgvārdus “cash back coupon site

Atlaižu kodu noteikumu variantu var būt daudz, tāpēc ir jāizvērtē, cik liels ieguvums būs no katra koda izmantošanas. Labāk šai lietai veltīt kādu laiku, nevis ķert un izmantot pirmo atlaižu kodu. Piemēram: viens atlaižu kods piedāvā kādu noteiktu atlaidi pirkuma summai, taču otrs – bezmaksas piegādi – iespējams, ka bezmaksas piegādes kods varētu būt efektīvāks, lai arī pirmā koda atlaide izskatās efektīvāk.

Vēl – der atcerēties, ka kuponu kodi nav mūžīgi – tiem mēdz būt derīguma termiņš.

Kur ir jāvada atlaižu kods? Parasti tā ir rēķina priekšskates lapa – pēc visu preču saraksta ir lauks ar nosaukumu “Coupon code” vai “Discount code” – tur arī jāievada atrastais atlaižu kods. Ja summas pārskaitīšana nenotiek automātiski, tad blakus šim laukam parasti ir poga “Recalculate” vai tml. Ir jāatzīmē vēl viens moments – mēdz būt veikali, kur ievadīt šo kodu var tikai vienu reizi – esiet uzmanīgi.

Ir arī gadījumi, kad atlaižu kods nav jāvada, bet pirkumam ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem – ir jānopērk vairāk par noteiktu summu; ir jānopērk vairākas noteiktas mantas; utt; – variantu ir daudz. Arī tādus piedāvājumus var atrast kuponu saitos – parasti tiem ir veltīta atsevišķa sadaļa “Deals”.

Bez kuponu saitiem, ir tāda saitu kategorija kā cenu salīdzinātāji. Piemēram, kādā Interneta veikalā esi noskatījis preci – parasti tā ir elektronika vai kāda cita prece, kurai var viennozīmīgi izšķirt modeļus vai arī kādus citus tehniskos raksturlielumus – ievadām šīs mantas nosaukumu cenu salīdzinātāja saita meklētājā un tas mums rezultātā izdos veikalu sarakstu, kur ir šī manta un parādīs tās cenas – mums atliks izvēlēties labāko piedāvājumu. Bez tam – ja esi gatavs pagaidīt līdz manta paliks lētāka – daļa šadu saitu piedāvā parakstīties uz mantas cenas monitoringu. Tiklīdz preces cena veikalā nolaižas līdz noteiktam līmenim – saņemam ziņu. Atrast tādus saitus var meklējot pēc atslēgvārdiem “price comparison“.

Veiksmi pirkumos!

Ja ir jautājumi, komentāri – droši rakstiet.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Iepirkšanās Internetā un piešķirtas birkas: , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.