Web-Kiosks uz Ubuntu 14.04 bāzes

Rokās nokļuva Interneta kiosks, kādus pāris gadus atpakaļ Interneta pieejas punktu izveides projekta ietvaros izvietoja daudzās vietās Latvijā.

Šajos web-kioskos darbojas WindowsXP, pa virsu palaista Infokiosk programmatūra, kas itkā ierobežo kioska lietotāja iespējas lietot tikai un vienīgi pārlūku.

Diemžēl, jāsaka, lai arī visumā web-kioski darbojas nevainojami, tomēr vismaz pāris reizes gadā ar tiem nācās ņemties – noķertie vīrusi, lietotāju veiksmīgie mēģinājumi iegūt kontroli pār datoru utt.

Lai arī paši info-kioski vēl ir fiziski lietojami, tomēr to programmatūra ir morāli novecojusi. Kā arī Microsoft paziņotā Windows XP atbalsta pārtraukšana lika padomāt par iespēju pārvest web-kioskus uz mūsdienīgāku programmatūru.

Linux tika izvēlēts to apsvērumu dēļ, ka interneta kiosku programmatūras modernizēšanai nav nepieciešami nekādi papildus naudas līdzekļi.

Web-kiosks darbojas uz Ubuntu 14.04. Kā pārlūks tiek izmantots chromium-browser. Priekš lietotāja tiek palaists tikai pārlūks un vizuālā klaviatūra, nekāds cits grafiskais interfeiss nav pieejams.

Tāpat, protams, lietotājam nav pieejama iespēja labot pārlūka konfigurāciju, uzstādīt citus paplašinājumus. Ir uzstādīts viens paplašinājums, kas ļauj skatīt PDF, DOC u.c. failus on-line, izmantojot Google Docs servisu.

Tāpat ir paredzēts un darbojas process, kad pēc lietošanas un noteikta laika dīkstāves tiek attīrīts viss no iepriekšējā lietotāja atstātajiem datiem (cache, cookies, utt.).

UPD: Instalācijas apraksts: Web kiosks uz Ubuntu bāzes

Neliels video:

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Kā?, Video un piešķirtas birkas: , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

2 komentāri rakstam Web-Kiosks uz Ubuntu 14.04 bāzes

  1. Angelo :

    where can I find this version of ubuntu with web-kiosk?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.