Bodo Šēfers. Suns vārdā Money

Suns vārdā MoneyAgri vai vēlu jebkuram vecākam pienāk laiks, kad bērnam ir jāpastāsta par naudu. Vairumam no tagadējiem vecākiem, kam bērns ir līdz 10-12 gadu vecumam, arī pašiem nav īsta priekšstata, kā tad tiešām ir jārīkojas ar naudu, jo viņu vecāki, kas auguši Sociālisma laikos, arī nebija iemācīti saprātīgi rīkoties ar naudu.

Mans novērojums, ka šobrīd aug patērētāju sabiedrība, bērni nemaz nedomā, cik sarežģīti vai viegli tā nauda vecākiem nāk. Bet no otras puses, jaunieša vecums – vecums, kad aktīvi mācies dzīvot, bet arī nebaidies pielaist kļūdas, nebaidies iedrošināties uzsākt to vai citu aktivitāti. Vajag tikai pastāstīt par iespējām, kas paveras jaunieša vecumā, un jāparāda, kā saprātīgi rīkoties ar naudu.

Grāmata “Suns vārdā Money” – domāju – būs noderīga ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī to vecākiem. Vismaz man tā likās interesanta un aizraujoša – izdzīvojot galvenās varones, Kiras, piedzīvojumus, var ieraudzīt, ka naudu var pelnīt vienkārši. Un, kā jebkurā šādas tematikas grāmatā strāvo galvenās domas: “Nospraud mērķi!”, “Piefiksē rezultātus!”, “Samaksā, vispirms, sev!” un “Liec naudai strādāt Tavā labā!”. Šāda doma strāvo arī Roberta Kijosaki grāmatā Bagātais tētis, nabagais tētis. Starp citu – ir arī šīs grāmatas versija bērniem Bagātais tētis, nabagais tētis bērniem.

Apbēdināja viena lieta – grāmatā ir minēta cita grāmata “250 padomi, kā bērni var nopelnīt naudu” – diemžēl, tāda grāmata neeksistē.

Grāmata ir salīdzinoši veca – 2000. gada. Taču tā ir aktuāla arī mūsdienās. Protams, nav vairs vācu marku, bankas šobrīd nepiedāvā 12% gadā (bet ir alternatīvas banku noguldījumiem), esam internetizējušies, taču tas nemaina grāmatas galveno ideju – iemācīties nopelnīt un prast rīkoties ar naudu.

Grāmata ir pieejama latviski, krieviski.

P.S. Šai grāmatai ir turpinājums “Kira un barankas noslēpums (krieviski: “Кира и секрет от бублика”)”.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Grāmatas un piešķirtas birkas: , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.