Džons Jančs: Rekomendācijas. Lai bizness pats sevi pārdod!

TheReferralEngineNesen rakstīju par savstarpējās autonomas servisu Latvijā. Pēc tam – jau sarakstoties ar servisa īpašniekiem ieteicu izlasīt šo grāmatu – tā var būt ļoti noderīga.

Angliskais šīs grāmatas nosaukums ir John Jantsch The Referral Engine. Teaching Your Business to Market Itself.

Vai zināji, ka uzbāzīga reklāma vairs nestrādā? Cik daudziem no mums pārlūkos ieslēgti reklāmas bloķētāji? Cik daudzi no mums pārslēdz citu TV kanālu, vai aiziet padarīt kādus mājas darbus TV reklāmu pauzēs? Domāju ka vairums.

Tad kā uzņēmējiem tikt pie klientiem?

Atbilde ir vienkārša – rekomendācijas!

Grāmata īstenībā ir par to, ar ko katrs cilvēks – mēs visi – nodarbojas katru dienu – ar ieteikumiem. Esmu gandrīz 100% pārliecināts, ka jebkurš šī ieraksta lasītājs pēdējās nedēļas laikā vismaz vienu reizi ir stāstijis par savu pieredzi saskarē ar dažādiem pakalpojumu sniedzējiem, vai mantu lietošanu.

Kā atsauksmēm es vairāk uzticos? Protams – radu un draugu atsauksmēm!

Nav jābaidās paprasīt un neuzbāzīgi atgādināt esošajiem klientiem, lai tie pastāstītu saviem draugiem, paziņām par Tavu biznesu. Klientus var iesaistīt biznesa pakalpojumu pārdošanā. Pat pakalpojuma sniedzējs Tavam biznesam var būt labs jaunu klientu piegādātājs – ir tikai jāpalūdz viņu to darīt. Tas ir viens no efektīvākajiem un lētākajiem marketinga gājieniem!

Pareiza rekomendāciju cikla saprašana (uzzināšana – interese – uzticība – izmēģināšana – pirkums – atkārtots pirkums – rekomendācija) ļaus atrast vēl vairāk klientu, kuri, savukārt, rekomendēs vēl lielākam klientu lokam!

Ieteiktu izlasīt grāmatu jebkuram pārdevējam, biznesa īpašniekam, pakalpojumu sniedzējam. Grāmatā ir daudz interesantu ideju, kuras mēs visi varam izmantot, bet ikdienā pat nepamanām šīs pieejamās iespējas. Sākot ar vienkāršu beidžiku uz žaketes un ne tik vienkāršu lietu kā klientu izglītošana, un pat konkurentu ieteikšanu.

Angliski (John Jantsch. The Referral Engine: Teaching Your Business to Market Itself) šo grāmatu var nopirkt Amazon veikalā, bet krieviski (По рекомендации. Бизнес, который продвигает себя сам) iekš Ozon.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Grāmatas un piešķirtas birkas: . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.