Autoplači Lietuvā – secinājums

AutoplacisMani palūdza nedaudz palīdzēt ar lietota auto iegādi un izvizināt pa Lietuvas lielākajiem autoplačiem.

Jāsaka, ka tur nebiju bijis jau diezgan sen, bet pēdējo brīvdienu laikā, pateicoties pircēja izvēlīgumam – sanāca pabūt gan Kauņas, gan Viļņas, gan Utenas autoplačos.

Daudz kas ir mainījies – nav vairs bijušā varenuma un pārpilnības, kad mašīnu bija bārztin pārbāzts. Tas pateicoties, lielākoties, eksPSRS valdības politikai, kas, mēģinājumā atbalstīt vietējos automašīnu ražotājus, ir ieviesuši drakoniskas muitas nodevas. Šobrīd krieviem izdevīgi ir ievest tikai aptuveni 3-5 gadus vecus spēkratus.

Viļņas autotirgus

Adrese: Gariūnų g. 43A, Vilnius

Atrodas pāri ielai pretim slavenajam Garjunu tirgum. Pirmajā acu skatienā tas nav pamanāms, jo piebraucot ir redzmai tikai boksi, kuros tirgo un uz vietas nomaina riepas. Bet tos apbraucot apkārt no kreisās puses – paveras autoplača plašumi.

Cenu ziņā – šeit vairāk, šobrīd, atrodamas mašīnas cenā virs 4500€. Ja agrāk mašīnas bija piedzītas viena pie otras, un izbraukt ar tām bija lielas grūtības, tad šobrīd tam ir labi, laikam, ja 1/4 no bijušās varenības.

Kauņas autotirgus

Adrese: Taikos pr. 135b, Kauņa

Neteiksim, ka zeļ un plaukt, bet dzīvība kūsāt kūsāja. Salīdzinot ar iepriekšējo varenumu arī ir samazinājums, bet nav tik izteikts, kā tas bija Viļņā.

Šeit, atšķirībā no pārējiem tirgiem, darbojas mašīnu tirgošana no traliem – ja ir rokas, tad iespēja lēti nopirkt labu auto, kas pēc neliela darba ieguldījuma izskatīsies kā puķīte un ilgi vēl kalpos jaunajam saimniekam. Protams, jārīkojas ātri, jo labākos eksemplārus pārķer vietējie pārpircēji. Un ir arī momenti, kad mašīna jau nopirkta tralam pat vēl neapstājoties. Neskaitīju, bet apmeklējuma reizēs bija, ne vairāk kā 10 tralu. Tirgus ziedu laikos tralu laukums bija daudz lielāks un vienā reizē tur atradās vairāki desmiti tralu.

Tāpat arī laukums kur izstādītas mašīnas – ir palicis tikpat liels, bet ziedu gadu saspiestības vairs nejūtas.

Ja runā par cenām, tad orientēties var sākot ar 2500€, bet, protams, ir atrodami arī labi eksemplāri arī par zemākām cenām.

Blakus atrodas Regitras (Lietuvas CSDD analogs) filiāle, un, spriežot, cik mašīnu stāvēja rindā uz reģistrāciju, tirdzniecība tirgū notiek.

Utenas autoplači

Adrese: Kupiškio g. 11, Utena, Lietuva

No daudzajiem lielajiem un mazajiem autoplačiem šeit ir palicis tikai viens nopietns autoplacis. Tirgus kā tāds, ir aizvēries, pēc viena no tirgotāja teiktā, jau gadus 3-4 atpakaļ.

Cenu kategorijā var meklēt mašīnas sākot no 2000€, protams, vairāk ir pārstāvētas mašīnas nedaudz augstākā cenu kategorijā.

Kopsavilkums

Šoreiz meklējām VW Golf 4 dīzeli, tākā vairāk pievērsām uzmanību šai markai un modelim. Kopumā par visiem tirgiem tika atrastas un apskatītas labi, ja kādas 15 mašīnas. No tām rūpīgāku apskati veicām labi, ja kādām 6. Paralēli arī nedaudz pievērsām uzmanību arī benzīnniekiem – konstatējām interesantu momentu – Kauņā nebija neviena 1.6, tikai 1.4 un pāris 2 litru. Tāpat bēdīga situācija bija ar 5. Golfiem – subjektīvi – to bija pat mazāk nekā 4.

Tāpat subjektīvi novērtējot – aptuveni vienādas kvalitātes auto Utenā maksāja lētāk, bet tas ir tāds ļoti subjektīvs viedoklis.

Runājot par mašīnu kvalitāti – ko var vēlēties no lietotas mašīnas tādā cenu kategorijā? Katra no mašīnām ar savu “odziņu”: dažām skrāpējumi, dažas pēc avārijas, dažām motors darbojās aizdomīgi smagi. Cerēt nopirkt mašīnu “kā no salona” būtu naivi.

Jā, un salīdzinājumā ar ziedu laikiem, kad gandrīz visiem auto bija tranzīta numuri, tad šobrīd tā nav, tāpēc, ja taisās atbraukt ar mašīnu atpakaļ pats, tad pirkums ir jāveic un jānoformē Regitrā līdz 14.00.

Lūk tā…

UPD 12.09.2016: Jautājums komentāros par darbu svētdienās.

Nevaru atbildēt par visiem, viss mēdz mainīties, bet paziņas svētdienās ir tos apmeklējuši. BET ir jāņem viena nianse, ja mašīna tomēr tiek noskatīta – auto parasti placī ir nereģistrēti, t.i., nedrīkst pārvietoties pa ceļiem – nav numura zīmes. Līdz ar to jāņem līdzi trals, vai arī būs jāgaida otrdiena, tuvākās autoplačiem Regitras (CSDD LV gadījumā) strādā sestdienās, bet nestrādā pirmdienās. Kauņā un Viļņā var atrast filiāles, kas strādā arī pirmdienās, taču Utenas gadījumā – tikai otrdiena.

Vēl var ņemt vērā – ka tirgus diena ir sestdiena, līdz ar to visi pārdevēji gādā mašīnas uz sestdienu, un labākās paspēj noņemt nākošajā momentā, kad trals ir iebraucis sestdienas dienā Kauņas (šeit vēl nedaudz tirgo no traliem) placī.

UPD 04.07.2018: Busiņu plača adrese Radvilišķos.

Neesmu tur bijis, vienkārši pagadijās viens Youtube video. Cenas gan tādas interesantas.

Adrese: Maironio g. 167, Radviliškis 82129, https://www.mkauto.lt/

UPD 23.08.2019: Marijampoles autoplacis

Adrese: Gamiklu g. 9, Mariampole

Darba laiks: pirmdiena – otrdiena, no 6.00 līdz 14.00 (tas, ko atradu internetā, iespējams ka strādā katru dienu)

Informācija atrasta internetā un tur neesmu bijis. Pēc internetā atrodamās informācijas – cenas mazākas, un auto kvalitāte arī zemāka.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Bla bla bla un piešķirtas birkas: , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

16 komentāri rakstam Autoplači Lietuvā – secinājums

 1. Edgars :

  Svētdien strādā autoplaci Lietuvā?

  • Jā svētdienās strādā. BET ir jāņem viena nianse – mašīnas parasti ir nereģistrētas, t.i., nedrīkst pārvietoties pa ceļiem, jo nav numura zīmes. Līdz ar to jāņem līdzi trals, vai arī būs jāgaida otrdiena, tuvākās autoplačiem Regitras (CSDD LV gadījuma) strādā sestdienās, bet nestrādā pirmdienās.

   Vēl var ņemt vērā – ka tirgus diena ir sestdiena, līdz ar to visi pārdevēji gādā mašīnas uz sestdienu, un labākās paspēj noņemt nākošajā momentā kad trals ir iebraucis sestdienas dienā Kauņas (šeit vēl nedaudz tirgo no traliem) placī.

 2. ju :

  Tresdienas var braukt ???

  • Braukt var jebkurā dienā. Jārēķinās vienīgi ar ierobežojumiem (ja grib atbraukt savā gaitā) – Regitra (Lietuvas CSDD) nestrādā svētdienās un pirmdienās, kā arī to, ka lielākais mašīnu piedāvājums un pircēju pieplūdums ir sestdienās.

   • Jānis :

    Vai volvo S40 arī ir pieejami un kādas ir aptuvenā cenas…piemēram 2000 līdz 2006 gada mašīnai?

   • Nebraucu jau tik bieži un parasti pievēršu uzmanību tikai konkrēti meklējamām markām. Tākā pārzinātu šobrīdējo situāciju nevaru.

    Orientējoši cenas var paskatīties iekš https://autoplius.lt/. Spriežot pēc cenu līmeņa – varētu būt neliels piedāvājums.

 3. Agita :

  Vai kādā no šiem plačiem pārdod arī kvadraciklus? Zinu,ka Lietuvā esot tāds placis/či,bet kur tieši?

 4. Rolands :

  Labdien! Vai piemeklējat auto Lietuvas tirgū? Vai nodarbojaties ar auto piegādi?

 5. Labs raksts! Kā reizi meklēju “jaunu” lietotu auto.

 6. Aldis :

  Esat bijis arī Marijampoles tirgū? Varbūt varat pakomentēt?

 7. Kristians :

  Mosh ir kada adrese marijampoles placiem, vai ukmerges placiem?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.