Kā palielināt efektivitāti uzņēmumā?

GamificationDomāju, ka daudzi no mazajiem, un tendētiem uz attīstību, uzņēmējiem ir sastapušies ar jautājumu: “Kā palielināt uzņēmuma efektivitāti?”

Kā viens efektīviem variantiem ir patērētā laika un veikto darbu uzskaites ieviešana, t.i. totāla visu iespējamo parametru uzskaite un iespēja redzēt situāciju uzņēmumā reālā laikā. Un lai paši darbinieki būtu ieinteresēti efektivitātē – viņiem pašiem jākļūst par “uzņēmējiem” uzņēmuma ietvaros – ieviešot spēles (gamification) elementu.Piemēram, ja uzņēmumā ir vairāki ražošanas etapi, tad katrs nākošais etaps novērtē iepriekšējā etapa piegādātās produkcijas kvalitāti – par katru atklāto brāķi atklājējs saņem noteiktu punktu skaitu no brāķa ražotāja konta. Bet, ja uz brāķi norādijis pats brāķa taisītājs – uzņēmums atpērk brāķi par noteiktu punktu skaitu.

Vai zvanu centrā – par katru neatbildētu vai neatzvanītu zvanu, darbinieks zaudē noteiktu punktu skaitu, bet par katru veikto, par katru pārdošanu un papildus pārdošanu darbinieks saņem.

Lai nebūtu katrs par sevi – ir arī kolektīva atbildība: katra komanda atbild par sava komandas biedra neizdarību – savstarpējā kontrole.

Zemāk publicētā video (krieviski) ir prezentācija, kā tāda uzskaite un spēles elements tika ieviests autoservisa uzņēmumā – pēc šī principa darbojas visi – gan pasūtījuma pieņēmēji, gan mehāniķi.

Protams, neiztikt arī no sistēmas sabotēšanas no pašu darbinieku puses, bet – tie kas to nepieņem – no viņiem ir vienkārši jāšķiras.

Bez visa tā – uzņēmums piedāvā iegādāties un ieviest savu autoservisa franšīzi. Tas varētu būt labs variants servisu īpašniekiem, ja tie plāno, tiešām, nopietni darboties servisa biznesā: tāda pieeja palielinātu gan paša servisa darbinieku atbildību, gan klientu apmierinātību. Video nobeigumā ir pašu franšizī veiksmes stāsti – piemēram, ienākuma palielināšanās 2 reizes pāris mēnešu laikā.

Video ir nepilnas 3 stundas garš. Pēc sākuma varētu likties, ka visa prezentācija būs tāda, taču vēlāk tur viss aiziet dzīvāk. Jāsaka, ka šīs sistēmas izstrādātāja ir tiešām tās fanātiķi.

Gadijumā ja video nedarbojas – meklējiet jūtubē pēc atslēgvārdiem – БМ: Автоматизация и загрузка независимой СТО. Шерзод и Барно Турсуновы

 

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Biznesa idejas, Interesantas lietas, Video un piešķirtas birkas: , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.