Ceļo pa pasauli, dzīvo par brīvu, un nopelni!

housesitterIedomājies. Tev ir iespēja aizbraukt uz jebkuru vietu pasaulē, dzīvot dažādās – līdz pat vairākus miljonus vērtās mājās, un pie tam Tev par dzīvošanu maksā!

Teiksi, ka tā nevar būt! Bet varu pateikt, ka tā ir iespējams.

Vai esi ko dzirdējis par “mājas auklēm” (tā iztulkoja Google)? Labi, labi – no angļu valodas “house sitter” labāk tulkojas kā mājas pieskatītājs.

Kāda ir ideja?

Ir kādu, biežāk – māju saimnieki, kuri vēlas aizbraukt kādā ceļojumā – uz nedēļu, divām, trim. Bet viņiem ir neliela problēmiņa – ir nepieciešams pieskatīt māju, jo tur dzīvo 2 kaķi, 2 suņi, ir jāpalaista dārzs. Un arī ir drošāk – ja mājā kāds dzīvo, varbūtība, ka to apzags ir mazāka.

Un te palīdzīgu roku sniedz Tu. Tu aizbrauc – dzīvo viņu māja, pieskati viņu dzīvniekus, un Tev vēl par to samaksā. Dzīvnieku apkopšana prasa tikai nedaudz laika – pārējais laiks – viss Tavā rīcībā!

Cipari

Reāli, protams, daudz nopelnīt nespēsi – tas vairāk ir kā dzīvesveids. Piemēram, Tev ir darbs, ko ir iespējams veikt attālināti – no jebkuras pasaules malas.

Tādā veidā ceļojot tiek iegūta bezmaksas mītne sākot no pāris dienām līdz pāris nedēļām, tiek iepazīti dažādi zemes nostūri un cilvēki, kas nav ierastajās tūristu takās. Piemēram – tādā veidā kāds padzīvojis britu pāris ir apceļojis Franciju.

Ja runājam par cipariem, tad vidēji Amerikas tarifs ir 20-30 dolāri dienā. Bet tas var variēties atkarībā no pieskatāmās saimniecības apjoma un dārdzības. Piemēram, kāds cilvēks Eiropā 2007. gadā pieskatija luksus mājas par 175 mārciņām nedēļā. Protams, ir arī gadījumi, kad nekas netiek maksāts – viss atkarīgs kā to sarunā.

Ar ko sākt?

Pirmkārt! Ir jāsaprot, vai esi gatavs tādam dzīvesveidam – pārcelšanās uz jaunu dzīvesvietu katru nedēļu – jauni cilvēki, utt. Daudz nosaka esošais ģimenes stāvoklis – esi viens, vai ģimene bez maziem bērniem, un ir gatavība ceļot – kāpēc ne?

Nākošais jautājums – kur atrast sarakstu ar īpašumiem, kurus nepieciešams pieskatīt? Vienkāršākais variants – ievadīt meklētājā atslēgas vārdu “house sitter”. Rezultātā būs arī tādu servisu saraksts, kas saved tādus cilvēkus kopā.

Vairums no servisiem iekasē dalības naudu. Papildus būs nepieciešams aizpildīt diezgan plašu anketu par sevi – pieskatīšanai atstātie īpašumi var būt diezgan vērtīgi, un cilvēki vēlas atrast pēc iespējas uzticamāku personu.

Kamēr neesi saņēmis nevienu atsauksmi, iespējams, atrast pieskatāmo māju varētu būt sarežģīti, taču – ar laiku – jo vairāk būs labu atsauksmju par Tevi – jo vairāk īpašnieki uzticēsies.

Mājas aukļu sludinājumu servisi

Zemāk apkopoju nelielu sarakstu ar house sitters vietnēm.

MindMyhouse.com Vācija, Itālija, Apvienotā Karaliste viens no lielākajiem servisiem Eiropā, bet, protams, ir arī piedāvājumi no pārējām valstīm. Gada maksa tikai 20 dollāri.

TrustedHouseSitters Pārsvarā Apvienotā Karaliste. Gada maksa ir 99 dollāri.

Nomador.com Francijā veidots serviss. Lai arī ir piedāvājumi no visas pasaules, tomēr mītnes zemes īpašumu ir visvairāk. Iespējams 3 reizes veikt pieteikumu bez maksas, pēc tam 89 dollāri gadā.

House Sitters UK Fokusā Apvienotās Karalistes tirgus.

Protams, šis saraksts nav tik mazs. Ir servisi, kas strādā tikai vienā valstī. Tos es neapskatīju – var viegli atrast ar meklētāja palīdzību.

Ko domā Tu par tāda veida dzīvesveidu? Varbūt ir pieredze māju pieskatīšanā? Raksti komentāros!

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Interesantas lietas un piešķirtas birkas: , , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.