Ideja par pensiju 2. līmeņa ienesīguma palielināšanu

Tikko izlasīju Dienas Bizness ierakstu par Pensiju 2.līmeņa plānu pārvaldnieki atbild: kā uzlabot pensiju plānu darbību? Protams, ieraksts no bla-bla kategorijas.

Ja pieiet reāli un paskatās pat aktīvo ieguldījumu pensiju plānu ienesīgumu, tad – tas būtībā ir nekas – var teikt – blusai jāsmejas.

Šajā sakarā es atcerējos jau pasen lasīto par Amerikas 405K pensijas kapitāla uzkrāšanas un izmantošanas iespējām: pensijas krājējs var aizņemties no pašu pensijas kapitāla!

Ja man būtu iespēja aizņemties no savas iekrātās pensijas, un gada procents būtu 3-4% līmenī, kur, piemēram 0.5-1% aizietu aizdevuma pārvaldīšanai – es to labprāt izmantotu. Es aizņemos pats no sevis, maksāju 4% gadā un stabili sev iekrāju 3% kapitala pieauguma. Salīdzinājumā ar pārējiem “aktīvajiem” plāniem – tīri labs pieaugums.

Bet ja es kļūstu par “ļaunprātīgu” parāda nemaksātāju – var ieviest diezgan vienkāršu parāda atgūšanas mehānismu – vairs nākotnē netiec kreditēts, parāds nosedzas no ienākošajiem pensiju kapitāla maksājumiem, nākotnē mazāks pensijas kapitāls.

Kā tāda ideja?

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Bla bla bla. Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.