Robo.Cash savstarpējās aizdošanas platforma

Gribēju uzrakstīt par Tesla auto divu nedēļu testu, bet, diemžēl, izveikt tādu testu man neviens nav piedāvājis – tākā raksts izpaliks.

Bet… ar mani sazinājās savstarpējās aizdošanas platformas Robo.Cash pārstāvji, un piedāvāja izmēģināt, ievērtēt un uzrakstīt atsauksmi par pakalpojumu. Tākā – paši vainīgi. :)

Skatoties pa Latviju un kaimiņvalstīm, tad pārdzīvojam “savstarpējo aizdošanas platformu” rašanās bumu. Ņemu pēdiņās, jo šis pasākums tikai nosacīti var saukties par savstarpēju naudas aizdošanu – lielāko darba apjomu aizņēmēju izvērtēšanā – dot vai nedot naudu, un uzreiz nokreditē pilnā apjomā, atstājot investoriem tikai izvēlēties – pirkt daļu aizdevumā vai nepirkt, kā arī lielāko daļu aizdevuma procentu saņem paši aizdevēji. Ideālā P2P, manā skatījumā, nauda tiešām savācas no pašiem aizdevējiem, t.i., ja nesavāc – nedabuj kredītu.

Uzņēmums ir jauns. Tirgū ienāca šī (2017.) gada februārī, par to arī bija raksts Dienas Biznesā. Vairāk informācijas telpā viņš man acīs nekādi nepamanijās.

Uzņēmuma īpašnieki – Krievijas holdings FinTerra piedāvā ieguldīt naudu aizdevumos, kurus izsniedz holdinga meitasuzņēmumi Kazahstānā, Spānijā un Krievijā. No Dienas Biznesa raksta izriet – aizņēmējus izvērtējot ar “Big Data” metodēm, t.i., pēc idejas – savāc visu iespējamo informāciju no dažādiem saitiem un reģistriem, un tad izvērtē – cik tas tuvu ir patiesībai – spriest neņemšos.

Ja atmiņa man neviļ, tad es Robo.Cash lapu biju atvēris, bet lapa mani “neuzrunāja”.

Šoreiz – esmu apsolījis – rakstu.

Mani iepriekšējie ieraksti par savstarpējās aizdošanas tēmu bija tīri informatīvi (nekā īpaša nebija), tad Robo.Cash gadījumā pastāstīšu par jautriem momentiem, kas radās iepazīstoties ar šo platformu.

Gaidām miljonārus

Uzjautrināja potenciālās peļņas kalkulators. Pēc noklusējuma viņš atveras ar maksimāliem skaitļiem. Cipari iespaidīgi, bet 80% potenciālo investoru tādas summas neinvestēs – varbūt ciparus reālākus? Tāpat arī atdevi varētu noforēt divās daļās – pamatsumma + procenti.

Valoda, valodiņa

Vietām latviski, vietām angliski, vietām latviski – bet tā neviens nerunā. Lapas fonti neko nezin par latviešu valodas eksistenci.

Maksā vai lasies?

Iedomājies – ejot pa ielu ieraugi interesantu veikala vitrīnu un ieej veikalā. Neesi vēl paspējis apskatīt interjeru un atrast kādu interesantu preci – pieskrien pārdevējs un prasa lai parādi un iemaksā naudu potenciālās preces vērtības lielumā kasē. Bet tu vēl neesi izlēmis kādu preci pirksi, vai vispār pirksi – vienkārši iegāji veikalā.

Līdzīgi ir arī šajā saitā – uzreiz pēc reģistrēšanās pieprasa iemaksāt naudu. Pirmajā skatījumā liekas, ka nekur tālāk par šo lapu netiksi, taču lapas apakšā ir papildus saites, ar kuru palīdzību šo “sargu” var apiet.

Ej nu sazin!

Nākošais pārsteigums – informācijas trūkums par piedāvājumu. Tāda vienkārši nav!

Visās iepriekš sastaptajās p2p platformās ir lapa ar aizdevumu sarakstu investīcijām. No šīs informācijas var izveidot aptuvenu priekšstatu par platformas piedāvājumu.

Jā, ir neliels sarakstiņš pirms reģistrācijas, bet tas demo režīmā. Pēc autorizācijas savā profilā – nekādu sarakstu ar piedāvājumu neatradu.

Методом научного тыка (Pielietojot zinātniskā mēģinājuma metodi)

Robo.Cash sevi pozicionā kā “peer 2 portfolio”, kas, laikam, ir jāsaprot, ka investēt varēs tikai ar automātiska investora portfeļa izveidi.

Tākā nekādas informācijas par piedāvājumu nebija, tad, pielietojot dedukcijas metodi :), izsecināju – ka viss var notikt tikai ar “portfeļa” starpniecību. Izlēmu, ka gribu visienesīgāko portfolio (kurš gan negrib?) un atbilstoši norādīju – 17%. Nogaidīju dienu – klusums. Ar tādiem mēģinājumiem pakāpeniski tiku līdz 14%. Wow! Sāka notikt.

Otreizējais tirgus

Otreizējais tirgus neeksistē. T.i., viņa nav vispār.

Nosacīti ar to var sadzīvot – aizdevumu termiņi ir nelieli, un, ja atkārtoti neveiks ieguldīšanu, tad nauda kontā atbrīvosies mēneša laikā. Bet ja ir vajadzība šeit un tagad?

Rezumējums

Šobrīd ar Robo.Cash starpniecību var investēt aizdevumos, kas piedāvā 14% atdevi gadā. Lai gan portfolio izveides vednī ir 17%. Pieļauju, ka, laikam ejot, tāpat kā citās līdzīgās platformās procentu likme kritīsies.

Visiem ieguldījumiem tiek nodrošināta atpirkšanas garantija.

Otreizejā tirgus nav, taču nauda tiek investēta īstermiņa aizdevumu pirkšanā, līdz ar ko, ir jārēķinās, ka naudas atgūšana var ievilkties uz mēnesi, vai arī – līdz sliktā aizdevuma atpirkšanai – plus vēl 30 dienām.

Nav skaidrs aizdevumu piedāvājuma apjoms. Kāda termiņa aizdevumi būs piedāvājumā? Papildus portfeļa uzstādījumos ir iespējams atzīmēt piekrišanu tikai uz īsiem termiņiem. Kā arī – jābūt uzmanīgiem ar investīciju apjoma norādīšanu vienam aizdevumam – arī šī sadaļa noslēpta portfeļa papildus uzstādijumos.

Investēšana notiek īstermiņa aizdevumos Spānijā, Kazahstānā, Krievijā, sakarā ar to man gribētos redzēt lielāku procentu likmi.

Tas arī ir viss. Ja vēlies, tad papildus vari palasīt par citām savstarpējo aizdevumu platformām.

Par Imants

Vienkārši sarežģīts cilvēks ar plašām interesēm. Skaties vairāk "Par" sadaļā.
Šis raksts ievietots Bla bla bla un piešķirtas birkas: , . Lapas pastāvīgā/atsauces saite.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.